Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg hadde tenkt å utfordre meg selv til en flerdagers alene i Jotunheimen, og skal i utgangspunktet dra til Fondsbu om en uke. Det er flere år siden jeg har gått med sekk i fjellet, men jeg er rimelig godt trent kondismessig (løper halvmaraton) så er forbedret på at dette skal gå fint, selv om det å gå langt med sekk vil bli en overgang den første dagen. Er gammel speider, så har mye erfaring, bare at den ikke har blitt like mye brukt de siste årene.

 

Nå er det jo imidlertidig mye snø i fjellet, og jeg vurderer å legge om ruta. Eller finne et annet område. Har noen noe gode tips? Vil helst innom betjente hytter, for skal gå uten mat. 

Annonse
Skrevet

Her er ett forslag, Jeg har gått en lignende versjon av denne forrigje uke. Starta på golidalshytta og avslutta på hjerkinn(ca 180km/9 dager) Da fikk jeg noen dager med ubetjente hytter først, så noen dager med selvbetjente og avslutta med betjente hytter, 3 retters middag og varm dusj. Rene luksusen :D For og få det mere utfordrende kan du jo ta diverse toppturer og versjoner av den klasiske trekanten i rondane. 

 

https://www.dntoslo.no/aktiviteter/vis/811906/

(tenker da på ruta, ikke fellesturen)

 

For og se ruta lengre sør, kan du søke på rondanestien:) 

Skrevet

Takk!  :) Vurderer også Fondsbu - Gjendebu, båt til Memurubu - Glitterheim - Glittertind - Gjendesheim. Eller bare se snøsmeltingen an.. Det er jo en uke til. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.