Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Driver og ser på et telt til bruk hele året. Ser på en tipi fra Kifaru. Har et tarp fra dem fra før og liker godt kvalitetene og vekten. Tenker å kjøpe meg en 8 manns tipi med vedovn. Spørsmålet er trenger jeg lining? Jeg har ikke helt forstått hva den gir og i hvilke sammenhenger den er viktig eller ikke. 

Annonse
Skrevet

I ett vanlig telt er det en fordel med lining/inntertelt på grunn av kondens. Men i en tipi/lavvo hvor det fyres, så er jo ikke det noe behov.

Skrevet

I ett vanlig telt er det en fordel med lining/inntertelt på grunn av kondens. Men i en tipi/lavvo hvor det fyres, så er jo ikke det noe behov.

 

Takker. Gjør lining stor forskjeld på isolasjons evnen? 

Skrevet

Duken har  ingen isolasjonsevne, det eneste man oppnår med et tett telt er å få stillestående luft som holder et par grader høyere temp men blir fuktigere.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.