Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Da har jeg endelig fått lagt ut rapporter fra sommerferiens turer... Det ble 34 røynetopper på 2 uker, hvorav 27 "nye" :D Om du er interessert, ta en kikk på nfo2000m.no.

Får vel ta Mortens råd på alvor, så husk at dette er skrevet av en som elsker å klyve og totalt mangler høydeskrekk. Don't try hvis at home... :)

Annonse
Gjest Anonymous
Skrevet

Torgeir; sikret dere mellom Storgjuvtinden 2344 og timeteren (12m) som har fått høyde 2320?

Gjest Anonymous
Skrevet

Digg! Ligger den langt ned mot skaret?

Gjest Anonymous
Skrevet

Rett bortenfor Storjuvtinden egentlig. Ikke langt.

Skrevet

Du hadde noen aktive dager der Torgeir, med flere solide turer. Jeg leste med spenning oppgangen din fra Spiterstulen mot Spiterhø. Sitat fra turrapporten din:

"Jeg så meg rundt etter alternative ruter. Glatte sva i store deler av fjellsiden, men et område 2-300 meter sør for fossen så ut til ha grønne hyller. Dette stemte, og jeg fant flere mulige veier til topps. Her var det lett å ta seg oppover på fine gressbakker. Synet kan bedra, for jeg så ikke dette nedenfra. Dette er sikkert enkleste og korteste vei til Spiterhøi."

Det var nok omtrent her vi gikk ned dengangen vi tok sjansen på den bratte bakken ovenfor Spiterstulen. Vi hadde ingen vesentlige problemer da vi gikk ned denne bakken, litt sør for Spiterfossen. Kun noen små skrenter som var enkle å omgå. Men bratt var det.

Din rute forbi Spiterfossen virket noe mer nervepirrende. :shock:

Skrevet

Heftig turprogram må jeg si! Tenk å bli lei av å kjøre over Sognefjellet'a... :?

Artig å leke snøplog i Skardalseggi eller? Ikke mange som løper fra/setter seg foran snøras! :D

Og ingen fare for at jeg vil "try this at home" - her på flate Hedemarken... :)

Skrevet
Din rute forbi Spiterfossen virket noe mer nervepirrende. :?

Spiterfossen var litt spennende ja, litt FOR spennende :)

Det ble to aktive uker, med mest trøkk den første uka. Og sesongen er jo ikke over enda, så det blir brukbar progresjon i samlingen dette året :D

Skrevet
Artig å leke snøplog i Skardalseggi eller? Ikke mange som løper fra/setter seg foran snøras! :)

Hehe.. Det raset der hadde nok med å holde seg i gang, bare såvidt det seg nedover. Det var neppe mer enn 10cm dypt heller, så det hadde ingen kraft å dytte meg med. Måtte jo teste... :?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.