Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg gikk en tur på Steindalsnosi ad den brede ryggen vest for toppen i dag. Flott minitopptur i strålende vær. Fra toppen så ryggen ned på nordsiden av Fanaråken fin ut, men jeg hadde ikke tid på grunn av ventende følge nede ved bilen til å undersøke denne nærmere. Men jeg ville gjerne høre fra folk som har gått denne - Hvordan er den? Spesielt på slutten?

Takk for svar!

Annonse
Gjest Anonymous
Skrevet

Ser at jeg formulerte meg dumt. Jeg mente ryggen som går i kant av breen ned mot brekanten. Mulig det blir mer mot nordøst eller øst?

Morten

Skrevet

Men, prøver allikevel svar fra egen erfaring. Fra toppen av fanaråken gikk (sto på ski) rett nord, på ryggen i kanten av breen. Vel nede i skaret tok vi et par hundre meter vestover, gikk deretter rett opp på Steindalsnosa. Skituren ned gikk til topp 1605, så rett nord til Hervavatnet. Denne turen bød på null problemer og utfordringer, men det er jo litt bratt ned fra Fanaråken

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.