Gå til innhold
  • Bli medlem

Hodelykt for bruk vinterstid


Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Skal gå til anskaffelse av ei hodelykt av bra kvalitet for bruk vinterstid. Noen der ute som har noen råtips?

Annonse
Gjest Anonymous
Skrevet

DuraStar, 8, led Kan brukes med 2-4-8 led valgfritt, 3xAAA batterier, fåes på vanlige butikker til rundt 150-250 kr.

Eller Peltz. fåes også med forsklellig antall led. Dyrere, (fra 300- 6-700)men mer kompakt hodelykt.

NB. begge har batteriene i lyshodet. :lol:

Jeg har begge typene, og er fornøyd med begge. Jeg bruker dem til tur, jobb, (ettersøk av skadet vilt mv) Gode alternativer.. ;)

Skrevet

En ting å tenke på om du skal bruke lampa på vinterstid er at batterikapasiteten reduseres betraktelig når det er kaldt.

Anbefaler derfor en lampe hvor du kan bære batteriene på innsiden av klærne - Petzl lager bra lamper. Har selv en eldre modell som har fungert meget bra, men vet at det finnes en ny type nå som skal være bra - "Myobelt".

Gjest Anonymous
Skrevet

Enig i alt som er sagt så langt. Det kommer imidlertid ikke frem hva lykten skal brukes til. Jeg har selv en sånn sak med 3-4 led's. Den er liten og batterikapasiteten er veldig bra. Men på skitur i stummende mørke og gjerne i unnarennet lyser den altfor svakt. En eller annen gang kommer jeg til å krasje med en elg eller noe annet! Så min erfaring er at sånne led-greier er best egnet til vanlig gåing, lete etter ting i sekken, lese kart i teltet etc og som sagt ikke skitur eller lignende hvor du trenger lenger lysstråle.

Lykke til med valget.

Gjest Anonymous
Skrevet

Hei ! I siste nummer av Skiforeningens medlemsblad "Snø & Ski" blir "Nightrider Cyclone HID lykt" omtalt som "Rolls Roycen av hodelykter". Pris, hold deg fast : kr 5800. I omtalen står det at "man ... får mulighet til å kjøre opplyst i krattskog midt på natta uten måneskinn." (http://www.niterider.com). Et annet valg kan være SILVA "High Power Headlamp" modell 478 som du får hos Smart Club for 15 - 1600 kroner.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.