Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal ut i felt i Sverige nord for Torsby (øst for Kongsvinger) de nærmeste ukene, og hører det er vanskelig å komme seg fram på ski nå siden det har kommet mye snø og stort sett ikke vært over null grader i vinter. Er det noen som vet om det er mulig å gå på ski i skogen i dette området eller om man bare synker til bunns?

Annonse
Skrevet

Er det samme forhold som det er i Hedmark under tregrensa så synker du rett til bunns. I mer åpne områder er snøen kanskje blåst litt sammen. Men her hjemme (Ringsaker) var det varmegrader for første gang siden 8. november i dag. Kommer det noen slike dager til samt at nattetemperaturen fortsetter å ligge på ned mot 10-15 minus, så bedres nok forholdene ganske fort.

Skrevet

Takk for svar. Nå har feltarbeidet blitt utsatt en stund til, så vi skal ikke ut før 18. mars. Ser det er meldt mildere vær og plussgrader neste uke, så da satser jeg på at det blir bedre føre til da.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.