Gå til innhold
  • Bli medlem

Myriameter

+Støttemedlem
  • Innlegg

    470
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    13

Myriameter vant dagen sist 2. januar

Myriameter hadde mest likt innhold!

Om Myriameter

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Myriameter sine prestasjoner

Proficient

Proficient (10/14)

  • One Year In
  • Very Popular Sjeldent
  • Reacting Well Sjeldent
  • Dedicated Sjeldent
  • First Post

Nylige merker

531

Nettsamfunnsomdømme

  1. Fem kilometer sør for Helberg hytta, Hardangervidda sør. Godt med snø...fløffi og fort vekk en meter, tung å trå, så ikke fått blåst seg hard som lenger opp på vidda
  2. Ikke dumt med hansketørk i bil. Tar noen dager ellers på denne tiden...og høst.
  3. Ser TS vil til Hårteigen. Torehytten er stengt inntil videre, og stier inn til hytta vil bli lagt ned. Tror ikke dette gjelder hovedstien fra Hadlaskard til Litlos. Litlos og Hellevassbu er åpne i sommer, som betjent og som selvbetjent(hyttevakt). Hadlaskard og...fra slutten av juni, som er regelen der oppe for hyttene pga rein. (Ringte og sjekket, da jeg blir å anbefale området til datra og hennes sommertur på Hardangervidda. Selv står Kvennavassdraget motstrøms på min egen liste, og glad for en øl midtveis på Litlos)
  4. Siste nytt om Krossobanen, for mine ører, er 178 millioner for selve banen( 245 mill totalt med tilleggs prosjekter). Om ikke de klarer å få fikset den til 100 års jubileumet i januar 2028, så er trua der for åpning ila jubileumsåret.
  5. Startet tråden her uten baktanker(noen ganger har jeg gjort det😉), og så gikk det ei kule varmt😅...meg inkludert. I og for seg bra, da menings innhold er langt mer å foretrekke enn bare fakta...på et forum. Til Barstads forsvar, så legger jeg ved link angående en avsluttet forsknings tur i regi av Forsvarets Etteretningsregiment...historiens lengste heisatur i så måte med "kun" 100 dager ute. Dette for å forstå utstyr, kropp og hode i arktiske forhold over lengre tid. Eksempelvis så fikk en av karene "tilbud" om å ligge alene i telt/ snøhule de neste 60 dagene, om han ikke skiftet sokkene som hadde vært i bruk 40 døgn. https://www.nrk.no/tromsogfinnmark/historisk-ovelse-er-over-_-100-dager-ute-i-arktisk-miljo-1.17409501
  6. Ja, det der var litt nifs lesning. Ante jeg ikke...samt at indusert strøm kan virke slik.
  7. Typen har nå satt mål av seg oppleve noe i Nord_Finnland ila 2027. En drøm av et slag. Som han visserlig sa i starten, så dro han på "tur" da yngste sønnen fylte 19 år. Han får foring via aldrende foreldre under veis. Begynner å lure på om fyren har svikta sitt familie og samfunnsanvar på bekostning av voksenrolle ift barn og egen intigritet. Dette begyner å bli litt pinlig og kleint i mine øyne.
  8. Drøyt år siden. Fant det i billigkassa uten prislapp, og fikk prutet ned til 4500,-👌
  9. Enig. Forsvarets innkjøp av BO spesialtilpassede stortelt er og veldig god reklame innen et spekter.
  10. Kjøpte mitt Finse 3 fra BO på XXL
  11. Fikk meg noen Åsnes Gamme noen år tilbake. Valgte da ekstra lange(210) for å gå med sekk...håpet på en kombo der de ville flyte bedre enn kortere, samt at spennet holdt ift feste i skispor. Ikke ultimat, men greit. Derimot vrient å følge krappe svinger i løypefall. Fått et lite brudd i bakkant på den ene skien, men aner ikke om dette skyldes bruk eller transport. Har til mer frikjøring og til trekking av pulk utenfor spor Fischer BCX 109 Tour (2003 produksjon). "Null" spenn, men flyter godt og gode å svinge med. Den største styrken er at de har god svikt i midtpartiet. Det gjør at de følger terrenget med god flyt. Kan bli et problem, om ski er for stive, at de ikke klarer mellompartiet mellom hardpakket småskavel og dernest skjærer inn i toppene.
  12. Foretrekker å komme frem til ny leirslagning der sola ennå ikke har gått ned. Gir en følelse av tid, som er god, og hygge. (Vinterstid, og med sol bakom skyan blir noe annerledes). Det å få blåst opp liggeunderlag kan være greit...varm luft fra dagen/ lunger tar mer plass, slik at mengde kan justeres før man kryper i posen en kjølig kveld. Telt opp gjerne med det samme...slipper å få insekter i like stor grad med inn i teltet, enn om sekken/ utstyr står ute hele kvelden. Noe attåt i sekken fra børjan av turen, slik at sekken virker uforskammet lett dagen derpå;)
  13. Godt å ha ja. Kommet på markedet våtservieter som er nedbrytbare.
  14. Har hatt veldig gode erfaringer. Men noen ganger så skorter det på logistikk siden. Der og andre steder. Milrab er vel en av få jeg har blitt imponert over ift postgang. Håper du blir fornøyd til slutt!
  15. Kult! Du er jo egnet for slikt...informativ og med humør;) Lattern din er ganske god...tenkt på det siden jeg først hørte deg på Uteliv/ Walle.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.