Gå til innhold
  • Bli medlem

foroll

Aktiv medlem
  • Innlegg

    744
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    34

foroll vant dagen sist 29. november

foroll hadde mest likt innhold!

Om foroll

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

foroll sine prestasjoner

Experienced

Experienced (11/14)

  • Posting Machine Sjeldent
  • Reacting Well Sjeldent
  • Dedicated Sjeldent
  • Very Popular Sjeldent
  • First Post

Nylige merker

1,1k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg har to stk. Spot og kan bare støtte meg til at de er supre til friluftsliv.
  2. Jeg har ikke XGK, men Dragonfly. Det funker helt fint å snu flaska opp ned for å tømme den for brensel, så lenge flaska ikke er helt proppfull. Når en full flaske har gått en halvtime pleier den å være tom nok til at brenselslangen suger luft. Jeg klarer ikke se for meg at det skulle funke dårligere på XGK. Om du fyller bare 5 dl på 6 dl-flaska går det kanskje fint fra første stund. Kan også hjelpe å vinkle flaska bittelitt ned mot toppen.
  3. Jeg kan dessverre ikke uttale meg om to stk. Exped LW, men har Allak 2 og har brukt mye med ett stk. MW. Til bruk med to personer som gjerne vil ha brede underlag hadde jeg nok tenkt Allak 3 eller noe annet. Allak 2 blir kanskje litt knapt. Men ellers dr det et topp telt.
  4. Kontakt Varri om reservedeler til MSR-utstyr. De er importøren og har hjulpet meg med ting før.
  5. Hvis noen har en polarhund som røyter og setter pels til avtalt tid så er jeg veldig interessert i å bruke den til avl 😛
  6. Hvilke Fischer ligner mest på Åsnes Breidablikk? Hvis man vil ha middels brede fjellski uten stålkanter. Har de brukbart smørefritt mønster?
  7. Jeg har Unna, har hatt Soulo, og har også hatt Niak (lettere versjon av Unna). Det høres ut som du trenger et allround-telt for tresesongsbruk. Av de du foreslår hadde jeg utelukket Soulo. Det er et fantastisk bra telt, men jeg synes det ideelle bruksområdet er litt smalt. Det er et bomberom. Men til normale fjellturer vår-sommer-høst er det stort sett overkill. Unna gir mye bedre plass innvendig og er raskere å slå opp, samtidig som det veier mindre og fortsatt funker fint til lettere vinterbruk. I den typen vær hvor man heller vil ha Soulo enn Unna så synes jeg uansett Soulo gir litt liten plass innendørs. Da snakker vi gjerne høyfjellet vinterstid og man skal ha plass til å smelte snø og lage mat inne og man har en stor vintersovepose. Rogen er mer begrenset som rent barmarkstelt, ettersom det har ventilasjon nede ved bakken. Puddersnø vil blåse rett inn. Det blir nok også mer trekkfullt på senhøstturer når gradestokken kryper godt under null. Unna bruker du fint hele året. Med din størrelse gir det et hav av plass. Jeg er 176 og kan fint dele mitt med stor hund vinterstid. Det er kun i høyfjellet på vinteren jeg synes Unna kommer til kort, fordi jeg ønsker bedre plass. Edit: Kan føye til at jeg bor i Nordland og drar mye i områdene du planlegger turer til.
  8. https://www.xxl.no/helsport-rago-pro-down-x-trem-vinterdunpose-rod/p/1160435_1_Style?gtmProductListName=personalized 3999 kr nå, trur det er vanskelig å finne bedre vintersovepose for den prisen.
  9. Jeg synes det er moro å kjøpe og selge litt brukte telt på finn. Jeg har hatt tre telt fra Helsport (som har mange av de samme løsningene som Barents), to fra Fjällräven, fem fra Hilleberg, ett fra Tarptent og ett fea Tentipi. Jeg er ikke i tvil om at Hilleberg jevnt over har bedre gjennomtenkte løsninger og design. Det betyr på ingen måte at de andre teltprodusentene i toppsjiktet lager dårlige telt - tvert om. Jeg er ikke veldig begeistret for disse ettstangsteltene (selv om Snota forsåvidt har to). De er gjerne kresne på plasseringen fordi de krever mange plugger for å stå stramt, man får gjerne store flater som blafrer mye i vind og takhøyden er så som så der teltene skrår helt ned i bakken. Av de du foreslår hadde jeg valgt Akto, fordi jeg har en preferanse for Hilleberg og fordi de rette veggene i endene vil gi bedre romfølelse. Kan ellers støtte meg på at Unna er et fantastisk telt, men til 3-sesongsbruk har du Niak. Det ligner veldig, men har ventilasjon nede ved bakken og litt tynnere materialer. Sammenlignet med 1-stangsteltene får du et hav av plass, et mer plasseringsvennlig telt som trolig blafrer mindre i vind. Vekta på 1,7 kg er hyggelig å bære
  10. To netter i samme leir i nærområdet. Temperaturer på 12-20 kuldegrader. Gikk fem timer på fuglejakt med rifla på ryggen, først i skogen og så på fjellet, men kom tomhendt tilbake til leir hvor hundene lå og dorsket. Unghunden er blitt habil pulktrekker. Valpen skal få prøve seg snart. Gamlemor virker glad for å slippe denslags.
  11. Jeg pleide å slite ut minst ei turbukse i året, men har nå to stk. Gere. Den ene er snart tre år og like fin. Den andre kjøpte jeg pent brukt i vår og har heller ikke merket noe slitasje foreløpig. De brukes nesten daglig, til tur, trim av trekkhunder, utearbeid på tomta, etc. Skulle jeg utsatt noe på dem er det baklommene som er rimelig unyttige og jeg synes andre løsninger for stramming nede ved beina funker bedre, men for min del faller det i småtingsavdelingen.
  12. Klättermusen Gere. Ekstremt slitesterk. Tykt stoff i mer "regular" passform. Noe ventilasjon på lårene. Men er ren nylon, ikke polyester/bomullblanding.
  13. Jeg hadde valgt dun om jeg ikke skulle sovet under åpen himmel ved bål. Lettere og "behageligere" å sove i synes jeg. Helsport sin Rago X-trem er på tilbud av og til. Finnes i lang versjon mener jeg. Fin pose.
  14. Det viktigste du trenger etterpå er sikling (plastskrape) for å fjerne glideren du har smeltet inn. En flat skrape og en rund for sporet i midten. En børste er også okei for å få bort det siste.
  15. Prøv glider, så skal du se det blir bedre. Sprayglider er bedre enn ingenting.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.