Gå til innhold
  • Bli medlem

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Falkeberg er brandet til Hekta på tur, som lager bare billige blåkopier av anerkjente merker. Har ikke mye respekt for sånt.
  3. Jepp. Ser ut som en billig variant. Lufte luka ser litt stusselig ut selv om den er plassert høyt. Mulig å se filmen som er lagt ut på gruppa Hekta på tur uten å logge på FB. https://www.facebook.com/HektaPaTur/videos/falkeberg-aeroshield-1p️når-været-tester-deg-står-aeroshield-imot-laget-for-de-t/3868409406784225/
  4. Akkurat det er kanskje ikke en veldig stor overraskelse når man ser på prisen (og passer vel fint for denne produsenten).
  5. Mer blåkopi skal du vel se langt etter i konstruksjonen. Man ser likevel noen vesentlige forskjeller, og jeg antar at Nortent sitt er sterkere i vinden. - Færre barduner - Bardunfester som ikke ser ut til å være tilpasset surret rundt stengene? Det eneste som faktisk er en forbedring er de høyere ventilasjonslukene, men detaljene ser litt "billige ut".
  6. I dag
  7. Ser man det ja. Så og si de samme målene også Ser de har lagt ca 1200 kr billigere også. Googla litt Falkenberg Aeroshield og det så ut til å være rimelig ferskt, men info som er 3-5 dager gamle. Har du noen kommentarer @sneakyowl som kjenner Vern 1?
  8. Rålekkert! Det hadde vært kult om de "oppgraderte" Tarra til noe med et tilsvarende fortelt. Etter at jeg har to stk. 3-mannstelt for vinterbruk der det ene er foretrukket over det andre hvis jeg ikke er på tur alene har jeg begynt å se mer på 2-mannstelt. Men der er det ganske tynt på vinterteltfronten hvis man ønsker å sjekke mer enn noen få kriterier.
  9. Jeg har heller ikke kjøpt denne: https://www.hektapatur.no/herre/diverse/julekalender2025 Er det noen som prøvde den i fjor, og vet om det er bare fjas oppi der? Eller er den verd pengene? Virker litt utrolig at det skal være noe annet enn alt det de ikke klarer å selge til full pris resten av året.
  10. Jeg solgte et telt her om dagen, så bodplassen for et eventuelt nytt et lever farlig....
  11. Er det plass til å være 4 i det om sommeren, eller blir det fortsatt 3 til sommerbeuk og 2 til vinterbruk, som de fleste andre telt?
  12. Jeg har ikke kjøpt enda et telt. Ennå.
  13. I "gamle dager" trakk vi jo anorakken utenpå fotenden av soveposen. Og den anorakken var vokset bomull.
  14. Ja. Det er veldig individuelt hvor mye en person avgir av fukt/ væske i løpet av natta. Mener å ha lest det kan variere fra 2 dl til 8 dl!!!! Jeg ligger trolig i øvrig sjikt, da soveposen min også blir veldig fuktig i fottenden. Du kan bruke tykkere ullgenser ved behov.
  15. I går
  16. Rene maskinen! Har du funnet på noe annet siden den gang?
  17. Jeg har ikke kjøpt dette pannebåndet til den nette sum av kr 349,- Det dukket opp en en ny mail fra Hekta På Mote, sorry - jeg mener Hekta på Tur, som lanserer et nytt merke i butikken sin.
  18. Har: Altra Olympus 5 Hike Mid str 46 Fikk i går: Altra Olympus 6 Hike Mid Gtx str 47 Håpet at de jeg fikk i går ville være ørlite grann bredere fremme, men de føltes ikke slik, tvertimot i forhold de jeg har fra før. De gamle er riktig nok inngått, men likevel. De nye var jo dessuten et nummer større. Ble ikke bedre da jeg tok min foretrukne såler som jeg bruker i de gamle og dyttet de inn i de nye. Da virket det som den nye versjon 6 var litt lavere over vristen også enn versjon 5. Nok til at det klemte mer enn jeg liker. Det blir retur. Vurderer å prøve den Topo athletic trailventure 2 som @Likse nevnte. Men det får vente litt...ikke lenge til sort fredag .....
  19. Ja - Den heter Strava Free (gratisversjonen) men du betaler med å dele info! Det gjelder vel en del kartapper spesielt de amerikanske.
  20. Har hatt det en del morro med Strava i det siste selv. Lagde vel en tråd her for noen uker siden. Det avslører veldig mye om hvor folk går og ikke går, hvilke stier man bruker til ulike destinasjoner og hva de mest populære turene i et område er. Har fått meg noen overraskelser med områder hvor jeg trodde det ikke gikk an å gå, og hvor det ikke er stier, men det er tydeligvis mange som går der allikevel. Men har også fått bekreftet en del områder jeg har antatt at ville være virkelig øde, og som tydeligvis også er det. Spesielt Hardangervidda viser virkelig godt hva som er hovedrutene folk går.
  21. Jeg har gratisversjonen- men ikke noe opsjon på å få det.. Normalt bruker jeg Strava på turskøyter og da er høydekurver uinteressante 😂 IMG_6843.mov Artig å skli av gårde og se på fisken, du veit det er flatt!
  22. Rart. Jeg betaler for abonnement da, mulig det er derfor.
  23. Jeg skaffet nye Saivo 4. Hensikten var et dønn solid vintertelt. Mye med tanke på vintertelting med barna de neste årene. Har noen andre Hilleberg telt fra før. Den store forskjellen er at det er enormt stort innvendig, og dermed flytter man i mye større grad i innerteltet og er ikke så avhengig av å oppholde seg i fortelt og kuldegrop. Enkelt å sette opp med litt trening, og ekstremt solid i sterk vind. Koster en formue, men bruker det også til sommer og familie der i feks kan bruke sykkel og tralle inn. Pulk på vinter.
  24. Strava har vel høydekurver? I alle fall hos meg. Mulig du må zoome litt inn.
  25. Dette nye Falkeberg Aeroshield-teltet så noe kjent ut ...
  26. Feil tråd
  27. Takk til alle som svarer i tråden her! Mange gode innspill! Jeg har rundet Internett og funnet Brynje Ventile Bib (https://www.brynje.no/explore-ventile-bib-pant-2-0?variant=14776 ) som også virker som et godt alternativ. Noen som har prøvd den eller har noen innspill?
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.