Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

HJELP NÅ! FLORØ!
Jeg holder på å padle fra Selje til Bergen! Returventilen til min 111 bråkebrenner er ødelagt, så all parafinen kommer inn i pumpehuset. 

Jeg padler forbi Florø i morgen, og camper rett ved bilveien nær botnen i natt. Kan noen hjelpe meg med en låne-brenner (sender i post etter turen) eller en returventil og multinøkkel til å skifte den?

Møtes i morgen, eller kjøre bort her i kveld.

Send sms eller ring til meg på 93058991, hvis jeg kan få hjelp.

Jeg blir UTROLIG taknemlig, og betaler selvsagt for delen og bryet.
 

IMG_8815.jpeg

image.jpg

  • Liker 1
Annonse
Skrevet (endret)
Gabs88 skrev (47 minutter siden):

Sjekket finn, fant to brennere til salgs der, spør du fint kan de kanskje leveres til deg.

https://www.finn.no/recommerce/forsal/item/400433580?

Primus Express Spider i Florø.

https://www.finn.no/recommerce/forsale/item/401396270

Optimus Nova brenner i Florø.

 

Takk.

Jeg skiftet pakniningen i returventilen før jeg dro på tur. Men jeg har nok klippet den litt for liten, og den fungerte en stund bare.

Vil dog helst ha ny returventil. Vi har én brenner som virker, som vi kan dele på. Men det er ikke helt optimalt med bare en brenner, med tanke på været som er meldt framover.

 

 

Endret av Marius Engelsen
Skrevet
Tykjen skrev (8 timer siden):

Såg det fyrst no, har både primus og deler (NRV)  i Florø om du framleis er i Florø.

 

 

Ahh, søren. 

Jeg ligger på Nordsiden av Vilnesfjorden nå. Vi padlet fra Florø i dag tidlig, men nå ble været og vinden rett og slett så heftig at vi ikke kommer oss over fjorden før i morgen.

Om skulderen til padlekompis er bra igjen i morgen, håper vi å kunne ta en lang dag og krysse både Vilnesfjorden og Sognefjorden i morgen. Vinden skal roe seg litt. Det blir en veldig lang etappe i motviden, men i overmorgen skal vinden øke på igjen.

I mellomtiden ser det slik ut i telt-taket, mens jeg venter på at brenneren skal bli ledig ;) 

Men takk allikevel :)

image.jpg

  • Liker 3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.