Gå til innhold
  • Bli medlem

Hvor tidlig er det mulig å vandre på hardangervidda?


Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Du må se an hvor mye snø det er. Sen smelting fører til store elver og våte myrer. Snøen ligger vanligvis til rundt 17. mai, så det er vel mulig med fottur et par tre uker senere (selvfølgelig er det mulig tidligere.....).

Skrevet

gjekk på ski frå Finse til Haukeliseter i månadsskiftet mai/juni for eit par år sidan, så eg ville nok vente til slutten av juni med ein fottur. Det er rett nok mindre snø på austsida, men samstundes skal ein kome seg over dei elvene/bekkane som er. Og kloppar/bruer vert ikkje lagt ut før hyttene opnar, normalt rundt 1. juli. På strekkja Geilo-Rjukan (via Hein/Mårbu) er det ein del heilårsbruer, men om dei er nok i juni tvilar eg på

Skrevet

Fisker en del på hardagervidda og har selv ofte hatt problemer med å fiske mange steder på vidda før etter sanktans så i slutten av juli går det nok bra og vandre menn og ikke vasse lit i snø tror jeg kan bli vanskelig. I juli å utover er det fint!

Ruta du tenker på kan nok gås uten noe store problem med elve krysinger da de to store elvene du skal krysse har helårsbru som går fint ann å brukke på vinteren.(husker ikke helt men tror ikke du må krysse så mange flere.......?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.