Gå til innhold
  • Bli medlem

Skitur i Rondane: hjerkinn-grimsdalshytta-dørålseter-rondvassbu- mysuseter


Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Nei, såg ingen rein i Vulufjell. Hadde venta (og håpa) å få sett ein stor flokk der, men eg såg kun spor rundt Hornflågan og ned mot Musvorddalen. Men det låg så mykje snø i området at det kun duger til gjennomtrekksåre for reinen.

Skrevet

Da er Rondaneturen gjennomført, og det ble til at vi lå fast på Rondvassbu. Tirsdag gikk vi på Veslesmeden, vi var utrolig heldige med været, for dagen etterpå hadde folk klamret seg fast utpå bandet pga sterk vind. Onsdag ble det en dagstur innover Illmannsdalen med sterk medvind innover mot Bjørnhollia. Flott vær hele turen, endel vind fra og med onsdag.

Takk for alle innlegg!

post-2334-133474458201_thumb.jpg

post-2334-133474458214_thumb.jpg

post-2334-133474458226_thumb.jpg

Skrevet

Hei Gjendine !

Var også i Rondane de første dagene av påskeuka. Møtte to jenter omtrent på det høyeste av illmannsdalen som sa de var på dagstur til Bjørnhollia. Tenkte de ville få en slitsom retur med kuling rett i mot. Men dere gikk kanskje ikke helt ned til Bjørnhollia ?

Jeg er ellers ikke enig med de som mener skiføret i Rondane er fantastisk for tiden. Særlig i den nordlige delen er det særdeles snøfattig. Isete og mye skibæring over bare flekker.

Skrevet

Jepp! Det var nok meg det ja. Vi mente aldri å gå helt til Bjørnhollia da, pga motvinden vi visste vi ville få på returen. Vi gikk bare litt over halvveis til Bjørnhollia, før vi gikk tilbake til Rondvassbu. Vinden ble imidlertid ikke så ille som vi trodde.

Snakket med folk som hadde gått fra Hjerkinn, og de hadde båret skiene endel, så vi er glad for at vi holdt oss på Rondvassbu istedet.

Ellers var vi jo utrolig heldige med været vi som var der i starten av påskeuken da, med tanke på vinden som økte på utover uka.

  • 10 måneder senere...
Skrevet

Hei!

Vi er en gruppe som planlegger å gå Rondane på langs i påska. Hjerkinn - grimsdalshytta - dørålseter - rondvassbu - mysusæter.

Har noen noe bra info om en slik tur, på nett eller lignende?

Hvordan er snøforholdene? Går turen i dag?

Kommer med tog til hjerkinn, hvordan kommer en seg til "løypestart", hvor er det?

Mvh

Sindre

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.