Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Planlegger en tur mot påske, og har da tenkt til å gå den såkalte sabotasje ruten, fra der de ble droppa med fallskjerm til Vemork anlegget. Har vært på diverse nettsteder om tungtvannsaksjonen, turistinformasjon, info om hardangervidda osv, men klarer ikke å finne noe info. Er det noen som har gått denne turen, og/eller som kan si meg noe om hvor jeg kan finne denne ruten?

Annonse
Skrevet

Litt OT men....

Var det noen som så National Geographicsdokumentaren ifjor der det ble gravd frem at tyskerne aldri hadde planer om å lage atombomber? De hadde skjønt såpass at om de ikke hadde et fullstendig overtak i krigen

i løpet av 3 år kom de til å tape. De skjønte de ikke kunne rekke å fremstille atomvåpen i tide, så dette prosjektet ble skrinlagt før det ble påbegynt.

Tungtvannet? Det var til en liten forskningsstasjon (ala den i Halden) hvor de forsket på atomkraft. Innholdet i tønnene som forsvant i Tinnsjøen under fergesprenginga inneholdt så lavt konsentrat tungtvann at det knapt nok kunne brukes på forskningsstasjonen... Var en kjip dokumentar å se, brast en del illusjoner

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.