-
Lignende innhold
-
Av Lisecat
Hei!
Trenger ny sovepose 3-sesongs og vurderer disse to fra Rab.
Tror 700 blir for kaldt på vinter. Den rococco er jo en ren vinterpose, men hvordan vil det være å bruke den hele året?
(Logg inn for å se skjult innhold)
(Logg inn for å se skjult innhold)
Er det noen her som har erfaring med disse eller Rab soveposer?
Hva tenker dere om å sove ute med disse nå i 5-7 minus?
Hva mener man med perfekt som første dunpose? Betyr det at det er en allrounder?
Mummy shape? Fordeler/ulemper?
På forhånd tusen takk 🙏🏻☺️
Mvh Lise
-
Av TorbjørnJ
Har nå en DD hammock frontline som jeg i grunn er ganske fornøyd med, men er lei av å fryse når kulda kommer snikende. Ligger med et enkelt liggeunderlag under meg (som jo forsvkyver seg i løpet av natten, men det er en annen historie) men blir fremdeles kald.
Tenkte først å kjøpe et liggeunderlag med høyere R-verdi, dette frister litt: https://www.widforss.no/jr-gear-traverse-core-primaloft-183x51x8.9-cm
Men ser at flere anbefaller å heller gå for underquilt. Problemet mitt er da at det er så vanskelig å sammenligne underquilt A og B. På soveposer og liggeunderlag har man standardiserte måter å teste temperatur men dette har man ikke på underquilter.
Ser man får en relativt rimelig sak fra Dovrefjell (499,-) og DD har en som selges for 799,- men finner som sagt bare empiriske data på disse. Synes det blir litt vel mye å legge ut 2500,- for en Eno Vulcan.
Noen forslag/tips? Vil gjerne ha noe som tilsvarere en rating på -5'C
Vurderer nesten å lage meg noe selv, enten ved å kutte opp en dyndune og sy på ekstra stoff/hemper. Eller å kjøpe en sovepose og sy på hemper. Det er jo ikke akkurat rocket science. Det er jo bare en sovepose utenpå køye, over halve kroppen(?). Men fra tidligere erfaringer, når man tenker "dette kan jo ikke være så vanskelig" om ting man aldri har gjort før - så tar man ofte feil
-
Av Strilaliv
Junior i huset har vore så uheldig å få hol i hengekøya si. Korleis reparerer eg dette best?
Kan eg bruka reparasjonslapp frå jervenduk? Må eg kjøpa noko anna?
-
Av Humbug
Min ruslebror Asbjørn, hans hund Tyri, og jeg har vært på en medstrømsekspedisjon i Sølendalen. Videobevis her:
Og to ferdige episoder av en nært forestående trilogi i fem deler her:
(Logg inn for å se skjult innhold)
-
Av Bene
Familie på fire som ønsker turtips. Har telt og hengekøyer. Ønsker ikke å gå langt, men ha bil i nærheten og gjerne forflytte oss fra dag til dag. Ønsker utsikt (vidde, fjorder, fjell, høyder) , nærhet til vann. Bor i Vestfold, og tenker en grense på max 40 mil i omkrets. Noen som har gode og konkrete forslag?
Mottas med takk!
-
-
Hvem er aktive 0 medlemmer
Ingen innloggede medlemmer aktive
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.