Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Det går å lage muffins på primus.

Man må ha noe velegnet kokekar, en rist å legge i bunnen, og noe å holde avstand til bunnen med.

1 pk. rettikoppenmuffins

Muffinsformer.

Sverigetur2006107.jpg

Laget på en Coleman 425E, og med det smarteste kokekaret jeg har funnet hittil.

  • 2 uker senere...
Skrevet

Du får tak i sånt i USA.

Kjøpte min på ebay. Det er en kombinert grill, ovn og kokekar for primus.

Ikke helt lett å få tak i.

Helt ordinære kokekar gjør susen, spesielt hvis man setter to gryter ( nest største og største) inni hverandre, og legger en rist opp, med et par aluminiumsfoliekuler under.

Fyr på lav varme, så går alt bra.

Muffinsmix selger de i dagligvarene i Sverige, ser ut som melkekartong, ha i 2,5dl van, rist, fyll i former, steik.

Jeg kan også anbefale Colemanovn

5010B700_x200.jpg

Den veier ca 1,5 Kg (tror jeg har ikke veid min)

Den er sammenleggbar, sånn at den går i sekken.

Og med litt "frisering" går det en grandiåsa inni.

Brukte Colemanovn på ei helg for skytterungdom for et drøyt år sida. Gjett om dem orga seg fråssenpizza :wink:

Den har termometer i døra, og rist som kan settes i forskjellig høyde.

En gærn primussamler fra England, baker bløtkake på tur med sin ovn.

Ordentlig mat, med forrett, hovedrett og dessert tar fliren av de fleste turkompiser :wink:

Skrevet

Den er ikke spesielt dyr i USA, men den koster endel i transport.

Jeg går å venter på en helt ny colemanovn. Tenker å selge den.

Har et par nydelige Colemankontakter :wink:

Synd portoen er så j.... dyr, og at tolla innimellom går berserk. (180,- bare for å tollbehandle er u-koselig)

Ovnen er ihvertfall konge.

Fikk en gammel en som en del av noen primusser jeg kjøpte til samlinga. Og etter å ha prøvd den, ble den endel av utstyret for "imponatorturer"

Har også bensindrevet strykjern.

Skal drasse det med på en eller anna fisketur hvor svigermor er med.

Hun er glad i teltturer, og fullstendig strykoman. Tenkte å spørre om hun kan stryke meg ei skjorte mens jeg fisker.

Regner med hun blir lang i maska når jeg haler frem strykjern og skjorte :wink:

Skrevet

Gi meg beskjed når de kommer.

Jeg har sett på en i Sverige , men syntes att den var for dyr og tung.

Hilsen Atle

Skrevet

Prøv en kakeboks (metall) og sett inn en rist (fra engangsgrill)

Vips ovnen er laget. Bare undervarme er et problem, kompanseres med mer vekt: en plate med spalter rundt i bunn ca 1 cm opp, og isolering av boksens topp og vegger. (steinull)

Nå begynner det å bli noe å bære på, men fortsatt lettere en abu-røken som også funker som liten ovn på primussen.

(i hvertfall gjør min merkeløse kopi det)

Mye å dra på , gøy å ha testet.

dsk

Skrevet

Nettopp satt en ny ovn i bestilling, men du milde måne så mye porto det blei.

Nesten 400 bare i transport. Får vurdere å kjøpe meg eget transportselskap. Tror jeg snart betaler lønna for en 3-4 mann hos USPS

Skrevet

Ok, siden det var så fint vær idag her nede i sør kunne jeg ikke dy meg lenger, jeg fikk dratt med meg en kamerat som jeg overbeviste at det kunne bli morro å lage en steinovn! Jammen ble han med etter litt om og men, tenkte jeg skulle dele resultatet med dere her.

Planen er som sagt å steike brød i den og etter prøvesteiking av pølse idag har jeg stor tru på det! Ovnen var heit etter under en time med fyring!! Og i tillegg var hele åsen full av store blåe søte bær så helgas tur blir nok bra :D

post-1657-133474434365_thumb.jpg

post-1657-133474434374_thumb.jpg

post-1657-133474434383_thumb.jpg

Skrevet

Tja, er ovn er ikke hva man drasser med seg på de høyeste nuter, men kjenner til et kameratgjeng som drassa med seg fluktstoler og parasoll. Det er lov å kjøre stil av og til.

  • 3 måneder senere...
Skrevet

Det går også ann å lage muffins på bål. Kutt av toppen på en appelsin, hul ut appelsinen, hel røre oppi, sett på toppen igjen. Så pakker du dette inn i aluminiumsfolie og steker på glør i ca 20 minutter...smakker snaskens :?

Hilsen Liven

Skrevet

Liven, det er en av de bedre baketipsene jeg har hørt. Skal prøves til sommern.

Har ellers endel Primusbekjendte i USA som går laaange turer, men gjerne har med vaffeljern i sekken.

  • 3 år senere...
Skrevet
Det går også ann å lage muffins på bål. Kutt av toppen på en appelsin, hul ut appelsinen, hel røre oppi, sett på toppen igjen. Så pakker du dette inn i aluminiumsfolie og steker på glør i ca 20 minutter...smakker snaskens :-)

Hilsen Liven

Oi! Skal prøves til helgen! Håper på mange glade ansikt!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.