Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei godtfolk!

Jeg har en gammel Norrøna Nansen 65-sekk, kjøpt i 2008/2009. Den har ikke vært mye i bruk de siste årene, men når jeg tok den frem nå nylig ser jeg at tidens tann har ført til litt slitasje.

Limet som holder glidelåsene fast i tekstilet har morknet totalt, og glidelåsene kan bare skrelles av uten merkbar motstand😥 (Bilde 1 og 2)

Spørsmålet er da: Hva slags lim burde jeg bruke for å få glidelåsene til å sitte som de skal? Kan jeg gjøre det selv, eller burde jeg ta med sekken til skomaker/Mr. Minit slik at de kan lime og eventuelt sy?

Bonusspørsmål: Er det noen som vet hvordan "skilleveggen" (mellom bunnrommet og hovedrommet i sekken) skal festes? (Bilde 3) Det er tydeligvis meningen å bruke stroppene på en eller annen måte, men jeg forstår ikke hvordan det skal gjøres på en enkel måte slik det ser ut nå.

På forhånd takk! 😊

IMG_6664.JPG

IMG_6665.JPG

IMG_6666.JPG

Skrevet

Hei,

Samme erfaring på min Gregory sekk. Limte glidelåser løsner etter en tid. Jeg leverte sekken inn til en lokal skomaker som sydde de fast. Har generelt dårlig erfaring med å lime ´stoff´.

Skrevet

Ville nok ha sydd fremfor å lime. Eventuelt bruke aquasure e.l. etterpå om poenget er å få det vanntett.

Skrevet
På 19.1.2019 den 18.21, tklami skrev:

Ta en prat med Norrøna, de har strålende service, har du flaks fisker de det gratis

Leverte en 6 år gammel sekk på service.

Ny glidelås, og lapping av diverse hull i bunnen: 450kr 👍

Sekken er god som ny! :) 

  • Liker 1
Skrevet

Takk for svar folkens! Jeg tok med sekken til Norrøna-butikken her i Trondheim, og fikk den sendt inn til Oslo på reparasjon. Skal oppdatere med resultatet når jeg får tilbake sekken om et par uker.

På 19.1.2019 den 19.06, Gemajohn skrev:

Skal den trees slik?

IMG_6666.thumb.JPG.ac3a6fcbc7eb66ba9e14cb31bd31813a.JPG

Det kan den, men det virker ikke som den sitter særlig tight på den måten. Det virker allikevel som dette er den tiltenkte festemetoden.

  • 1 måned senere...
Skrevet

Oppdatering:

Fikk sekken tilbake etter ca. 7 uker, begge glidelåser både limt på nytt og sydd fast i tillegg. Har ikke fått testet sekken skikkelig ennå, men virker som det skal holde i lang tid fremover. Totalt ble det 500 kr for reparasjonen.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.