Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Det ble nylig brøytet inn til Øvre Moen. (foten av første dammen). Det var lite sannsynlig at det kom til å bli brøytet lenger i år. Så det kan ta tid før veien videre er kjørbar. Om den blir det i det heile tatt ;)

Bildene vedlagt er fra området rundt øverste tunellen den 18.juli i år.

post-6575-0-91611400-1437596279_thumb.jp

post-6575-0-79383900-1437596293_thumb.jp

  • Liker 1
Skrevet

Jeg fikk ikke sett denne posten før vi kjørte opp, så vi kom til en stengt vei med en stor mengde snø på før første tunnelen.

 

Anlegget ellers så veldig fint ut og området skal definitivt besøkes igjen en annen gang, når vi har mer normale snøforhold. Men veien helt inn er altså kun åpen en liten periode på høsten?

Skrevet

Jeg fikk ikke sett denne posten før vi kjørte opp, så vi kom til en stengt vei med en stor mengde snø på før første tunnelen.

 

Anlegget ellers så veldig fint ut og området skal definitivt besøkes igjen en annen gang, når vi har mer normale snøforhold. Men veien helt inn er altså kun åpen en liten periode på høsten?

 

Fra Suldal Turistkontor:

«Vegen inn til Blåsjø brukar opne i juli. Då kan du køyre inn til Oddatjørndammen (ca. 23 km frå Gullingen Turistsenter) og til Førrevassdammen (ca. 28 km frå Gullingen Turistsenter). Vegen inn til Storvassdammen er stengt med bom. Mykje snø kan utsette opninga.»

 

Det er fare for snø i oktober iallefall. Har _nesten_ snødd inne ved Skreivassdammen under rypejakta et år, første helga i oktober (kom 40 cm over natta). Kom oss heim med eit nødskrik. 4WD, vinterdekk og ringe til traktor for å brøyte det verste strekket. Året etter parkerte vi av erfaring ved Oddatjørndammen, og sykla inn til Skreivass. Da fikk vi også snøfall (ca 20 cm iløpet av helga - starten av oktober).

 

August og september skal normalt være greier måneder :)

  • Liker 1
  • 4 uker senere...
Skrevet

Bildet viser nedre tunellåpning 31.08.15 ;)

Det er ikkje verst å sjå så klart inn i framtida.

  • Liker 3
Skrevet

Meina eg hørte på radioen at kraflaget måtte opp til dammen og hadde leigt inn ein lokal entreprenør til og brøyte for dei.

Mange takk for tilbakemeldingen Førrefanten , dette var gode nyheter :)

Skrevet

Det blei brøyta frå Øvre Moen inn til botnen av Oddatjørndammen/ Oddatjørnhytta 12. august. Vegen til Beinlei var ikkje brøyta pr 16. august og den øverste tunnelen var skjult av snø. Minst 1/3 av vegen til Beinlei var snødekt, med mange 4-5 m høge bratte snøfenner. Snakka med ein som sa at denne vegen ikkje vil verte brøyta i år pga snømengdene.

Blåsjø var isfri, men med fleire drivande tjukke snøflak i midten av august.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.