Friluftsnoob Skrevet 14. juni 2015 Skrevet 14. juni 2015 Dette året har jeg viet til tarp, nærmere bestemt en gapahuk fra Fjellsport til 499,- Strålende fornøyd med tarpen som har holdt regn og vind på avstand. Men så er det sommeren da.... En tid hvor innsektene florerer. Har kjøpt et myggnett fra Sea to summit for å holde myggen og knott unna, men maur kommer seg inn gjennom bakken.. Noen som har tips til hva jeg kan gjøre for å unngå maur, eller må jeg krype til korset og bo i telt?
Vrimmel Skrevet 14. juni 2015 Skrevet 14. juni 2015 Det er ikke verre enn å kjøpe et insektsnett med bunn: http://www.mountainlaureldesigns.com/shop/product_info.php?products_id=55 http://zpacks.com/shelter/hexanet.shtml http://www.helsport.no/myggtelt http://no.hilleberg.com/EN/products/shelters/mesh/meshRidge.php http://no.hilleberg.com/EN/products/shelters/mesh/meshBox.php http://no.hilleberg.com/EN/products/shelters/mesh-inners/meshInner.php http://www.seatosummit.com/product/?item=Escapist+Inner+-+Bug+Tent
a_aa Skrevet 14. juni 2015 Skrevet 14. juni 2015 Vær oppmerksom på at noen av Hilleberg-nettene er uten bunn, mens de som passer som innertelt til spesifikke telt-modeller har bunn. Ellers kan det være greit å vite at noen lettvektstelt fra sørligere breddegrader ofte har innertelt bestående av myggnetting med bunn - og kjøper du et brukt enmannstelt i den kategorien, kan du da også ha fått deg rimelig tilbehør til tarpen. Det var tanken da jeg kjøpte et brukt GoLite Shangri-La 1, som jeg festet innerteltet til opp under tarpen i går, jfr dette innlegget
Friluftsnoob Skrevet 14. juni 2015 Forfatter Skrevet 14. juni 2015 Hm, ja frister ikke akkurat å betale 1000 kroner for et innertelt. Men har et msr carbon reflex 2 telt, og innerteltet veier 560g uten stenger. Mulig jeg klarer å feste det ved å bruke tau mot ett tre. Men teltet veier 1,4kg med stenger og yttertelt. Innertelt + tau + gapahuken veier vel rundt 1200g. Så går litt opp i spinninga mtp. vektreduksjon Muligens bruker jeg gapahuk høst, vinter og vår, og telt i sommermånedene. Men takk for bidragene.
Hege P. Skrevet 14. juni 2015 Skrevet 14. juni 2015 Etter at jeg en gang fikk maur i soveposen har jeg vært nøye med å unngå umiddelbar nærhet til maurtuer. Siden har det gått bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå