Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har vært på telttur med sykkel. "Ekspedisjonen" foregikk på Henestangen sørøst i Vannsjø. Startet på eftan på onsdag. Bomma litt på rutevalget og kom inn på en vei som ikke var på kartet. Plutselig forsvant stien og da stod jeg der som en dust i mørket. Etter godt og vel to tier kaving på kryss og tvers inni skauen havnet jeg ved en tilfeldighet på Henestangens høeste punkt, så da ble natten tilbragt der. (Iphoto har hengt seg, så bildene er ikke redigert).
Neste gang blir det mindre og lettere sekk og heller vesker.




Kaldt på morran.
DSCF7051.jpg

Bål er alltid fint.
DSCF7054.jpg

Ble for mye dytting.
S0097065.jpg

Ganske vanskelig terreng til tider. Mange kløfter.
DSCF7071.jpg.

Men alt i alt var det bedre å være ute enn inne.
S0057061.jpg

Vis rapporten i Turkartet

  • Liker 7
Skrevet

Spenstig sykkeltur, men så likevel ganske fint ut. Terrenget virket noe utfordrene for sykling. Jeg likte det jeg så.

Skrevet

Fine bilder da, er det Vannsjø utafor Moss dette her? Jeg har samme teltet som deg, men mitt er i grønnfarge.

Skal ut på fjellet imorgen og ha meg ett par netter i friluft, sekken og utstyr er klargjort, igjen fine bilder :-)

Skrevet

Det var det ja, har bodd på jeløya og ørejordet ved stadion og nede i byen for en del år siden,

Blei vel en 3 år i Moss før jeg flytta hjem til Sunnmøre igjen,

Ida er det jeg som skal ut på en liten tur, alt er pakket og klart, bare frokost først nå :-)

God helg til dere andre:-)

Skrevet

Jeg tilbrakte noen måneder på Dillingøy i ungdommen, og kjenner igjen naturen. Tøft å forsøke å komme fram med sykkel der. Men vidunderlig natur. Husker at vannkvaliteten i Vannsjø var elendig på 70 talllet, men den har muligens blitt noe bedre?

Skrevet

Stilig tur, flotte bilder :-) Hvordan er erfaringene med "fatbike" og sånne rammevesker? :-) Har en drøm om å sykle over Hardangervidda på natteskaren, da hadde en slik sykkel gjort susen :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.