VegardS Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 Noen som har noen tips om "gulltopper" som er lett å nå med bil fra Oslo? Snakk om dagstur eller helgetur så begrenset hvor lang bilturen kan være Er vandt med sunnmørstinder, så vet at det ikke er mange topper her nede i sør som kan måle seg.
gi Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 Gaustatoppen som dagstur, Jotunheimen og Rondane som helgeturer. Langhelg kan du jo dra til Romsdalen
Marcus Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 Som helgetur blir det nesten for mange muligheter til at jeg kan gi noen klar anbefaling. Kanskje med unntak av Ranastongi, som går for å være et flott skifjell.. Men av de toppene som egner seg for dagstur, er nok Høgevarde (1459) på Norefjell en av de fineste. Enklest adkomst fra Tempelsetra i vest, som ligger ca 14 mils kjøring fra Oslo. Ellers har du mer nærliggende skogstopper som Gyrihaugen og Skreikampen.
500fjell Skrevet 5. januar 2010 Skrevet 5. januar 2010 Åhh, det er så mange å velge mellom! Dagstur: -Gaustatoppen -Bletoppen -Høgevarde -Oppkuven -Gyranfisen -Bukollen -Stikkvasskollen -Skaugumsåsen -Skimten -Jonsknuten -Skreikampen -Styggmann -Skorve -Myrhogget -Hallingnatten -Store Skjellingshovde -Spåtind -Mistberget -Linnekleppen -Kollern Helg: -Prestholtskarvet -Skogshorn -Skaget -Tjørnholstind (etter ca. 15. april) -Reineskarvet -Heidalsmuen -Rendalssølen -Storronden -Solhomfjellet
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå