Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Siden du ikke nevner vinterbruk ville jeg definitivt gått for fjellheimen eller rondane. Neste år kommer rondane light. Den er noe lettere og kommer også i tomannsversjon!

Lykke til!

Annonse
Skrevet

Mange tak for et godt svar,det vil i høj grad påvirke mit valg af telt :shock: Nogle erfaring med silicone inprægnering ? jeg har kun haft telte med pu coat

Skrevet

Snodig hvordan folk kan ha så ulike erfaringer med Fjellheimen X-treme 3/4.

Jeg kjøpte firer-versjonen før sommerferien fordi det er lett, ganske stort og virket stormsikkert. Men jeg solgte det etter ferien fordi det er mer krevende og sette opp enn kuppeltelt (tunneltelt er ikke selvbærende), og krever mange plugger som er en kjempeutfordring over vegetasjonsbeltet om sommeren i fjellet.

Dertil kom at det var vanskelig å få vekk dråpekondensen fra innsiden av ytterteltet til tross for at døra sto helt åpen. Ventilene har tendenser til å kollapse og virker lite effektive.

Jeg har veldig god erfaring med endukstelt (tomanns) både fra Black Diamond og Exped når det gjelder rask oppsetting og lite eller ingen kondens. Til erstatning for Fjellheimen X-treme har jeg skaffet et BD Bombshelter for familiebruk og som basecamp-telt.

Det går bare i endukstelt i kuppel eller båtkvelvingskonstruksjon heretter - vinter som sommer.

Som sagt, snodig at andre har så annerledes erfaring enn jeg. Hva er de t vi gjør forskjellig?

Gunnar

http://gunnarfermann.zenfolio.com/

Skrevet

Alle ser ting forskelligt, det gælder i alle sammenhænge, så nej det er ikke mærkeligt at du opfatter et telt anderledes, end feks Aalstad

det er det der gør at jeg gider at læse dette forum, man får input fra mange synsvinkler :)

Skrevet

Jeg har hatt ett annet type fjelltelt og det var Bergans,men etter en tur i Rondane i fjor med enduks telt og telt uten stormmatter så måtte jeg gjøre en innvestering. Og det angrer jeg ikke på. Etter en ukes bruk merket jeg stooor forskjell på Helsport og Bergans. Dessuten slapp jeg å ligge våken om natta for å holde fast teltet. Så jeg har blitt helsport frelst:)

Hvilket telt fra Bergans er det du ikke er fornoeyd med? Jeg har selv et Cho Oyo som jer er ekstremt fornoeyd med- men jeg har kun brukt det om vinteren....men i sterk vind. Pga det har jeg naa en preferanse for en-dukstelt.... Vel, cho oyo er lite...saa jeg trenger nok noe litt storre etter hvert. Hvilket Bergans telt er det jeg boer holde meg unna?

Skrevet

Siden XXL har trukket tilbake den gunstige prisen sin på Fjellheimen X-Trem nå er Svalbard 3 bare 500 lappen dyrere, så jeg bestilte det istedetfor siden jeg var for seint ute, men turkompisen kjøpte Fjellheimen X-trem så begge teltene skal få kjørt seg hardt fremover mot hverandre i testing og overnattinger :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.