Gå til innhold
  • Bli medlem

GubbePaaTur

+Støttemedlem
  • Innlegg

    121
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    6

GubbePaaTur vant dagen sist 25. juni

GubbePaaTur hadde mest likt innhold!

Om GubbePaaTur

  • Bursdag 19. juni 1967

Nylige profilbesøk

2 344 profilvisninger

GubbePaaTur sine prestasjoner

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

  • Conversation Starter
  • Very Popular Sjeldent
  • Reacting Well Sjeldent
  • Dedicated Sjeldent
  • First Post

Nylige merker

234

Nettsamfunnsomdømme

  1. Kjenner den. Jeg kjøpte inn det meste mitt på 80 og 90-tallet, men med tidens tann innvirkning, så driver jeg nå og bytter ut det gamle.
  2. Ja, jeg vet 😊 Er mere gimmicken med julekalender. Fikk denne i fjor av junior og siden jeg er en kaffeholikker satte jeg pris på denne. Kan anbefales 😁
  3. Antall telt = N + 1
  4. Siden det diskuteres julekalender Jeg har enda ikke kjøpt denne.... https://www.fjellsport.no/merker/the-brew-company/the-brew-company-christmas-calendar-coffee-no-landscape-513373?variantId=388-7707
  5. Vannblæra fra 1996 ville ikke være tett lenger. Da får vi se om denne holder mål like lenge https://www.fjellsport.no/merker/sea-to-summit/sea-to-summit-watercell-grey-4-l
  6. Dagstur i dag. Har gått langs skinnegangen på Tinnosbanen fra Notodden til Tinnoset. Ca 21 km på pukk og glatte sviller var et H...., men likevel fornøyd med turen. Spesielt artig at "Storegut" lå til kai på Tinnoset. Fikk testet den nye Durston Kakwa 55 (som passer akkurat) og er fornøyd. Hadde med utstyr til evt overnatting, så vekta lå nok på 12/13 kg. Kommer en liten sak på YouTube når jeg får ordnet med det.
  7. Kanskje ikke fysisk tur, men mere mentalt. Flott foredrag/samtale med Odd Eliassen og Stein P. Aasheim i Drammen i kveld.
  8. Har bestilt meg sekken Durston Kakwa 55. Etter bestilling og da å ha lest størrelsesguiden litt nøyere, så ser jeg nå at jeg akkurat makser ut alle målene til størrelse L. Venter derfor i spenning på at den skal komme, så jeg får sett om dette ble et bomkjøp eller ikke 🙄
  9. Mandag til tirsdag hadde jeg min første tur i Brattefjell Vindeggen landskapsvernområde. Utrolig, siden det ligger jo "rett borte i gata". Gikk inn fra syd, men pga lav tåke gikk jeg ikke lenger inn enn til Sva-tjønn. Tåka var svært fuktig og jeg gadd ikke være våt i et døgn 🙄. Synd for da kom jeg ikke over tregrensa. Uansett, området var vakkert og frister til mer oppdagelse. Kommer nok da til å gå inn fra Bondal/Vindsjåen. Artig å bruke mitt gamle Helsport Summit telt igjen. Ca 30 år siden jeg kjøpte det. Er ganske sikker på at jeg har ett av svært få modeller, om ikke det eneste. Sist brukt for 14 år siden. Brattefjell Vindeggen landskapsvernområde ble fredet i 2000 og har ingen løyper eller hytter i DNT nettet. Området ligger i kommunene Hjartdal, Seljord, Tinn og Vinje. Det går villrein der inne, så ferdsel må skje med omhu.
  10. Tamron objektivet er genialt. Syntes nå jeg til mitt bruk og nivå 😁
  11. Flott om du gir en liten rapport om Kakwa 55 sekken, etter at du har fått brukt den litt.
  12. N+1 må vel gjelde 🤣. Vi tenker å beholde vårt leide krypinn på fjellet. Der er det ingen luksus. Her er det soverom, etc, strøm og sommervann. En kraftig oppgradering med andre ord.
  13. Og her har det blitt kjøpt hytte i dag 😁
  14. Fikk endelig luftet kanoen igjen. Forrige helg var jeg, med en kjenning, på kanotur i området sør for Blefjell i Notodden kommune. Vi hadde det helt nydelig. For de av dere som gidder, så har jeg laget en liten sak om den turen. https://youtu.be/-bgpUGJBHxk?si=WP7A8E_KQ3Nc9TVf
  15. Skal være forsiktig med å gi en totalvurdering etter 2 netter , så ansee dette som en vindusmelding. Jeg er 191com og veier dessverre nesten 120kg. Jeg er meget godt fornøyd med Torv 7. Ventilen holdt min vekt, noe jeg har slitt med hos andre merker. Sidestabiliteten var god. Lyden i stoffet var godkjent. Brukte soveposen som teppe og hadde ingen problemer med kulde fra bakken. 7/8 pump med pumpesekken var nok. Selv til fullpris på kr 1300 er dette godkjent i mine øyne.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.