Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Beklager hvis dette har kommet opp tidligere, men jeg klarte ikke å finne noen liknende tråd tidligere.

Jeg har nettopp kjøpt meg et par Hanwag Alaska GTX sko, som har nubuck-lær. Jeg har fått forskjellig informasjon om hvordan disse skoene best skal behandles, så jeg er litt i villrede. Jeg fikk anbefalt å bruke noe som heter for Fox Wax, som inneholder fett, mens det på jemmesiden til Hanwag står at man ikke skal bruke fett eller olje på skoene. Hva er da best å bruke? Jeg har brukt NikWax på de gamle skoene mine, men er ikke helt fornøyd med den. Kan man bruke samme type behandling for "glatt" lær og nubuck-lær?

Annonse
Skrevet

Jeg købte for 2 år siden et par Scarpa Ladakh: http://www.friluftsland.dk/default.aspx?load=main&&Data=productprops&Key=10733

Ligesom modellen på linket, men UDEN GTX.

Efter råd fra forhandleren bruger jeg med stor tilfredshed Sno Seal til mine støvler. Bemærk! De ændrer udseende i læderet ved brug af dette!

Det er en type bivoks. Der findes også andre produkter, men disse skal sprayes på støvlen, dem fravalgte jeg.

http://www.friluftsland.dk/default.aspx?load=main&&Data=productprops&Key=12356

Håber det kan bruges!

Skrevet

Korrekt, det vil gå ud over Gore-Tex'en..

Men også derfor jeg valgte en støvle uden.. :)

Har i øvrigt ingen problemer med åndbarhed..

Skrevet

Bruker selv en kombinasjon av bivoks og nikwax på mine Crispi Nevada (GTX), og er meget meget fornøyd med det... Vokser de ca. 4 ganger årlig, mens jeg bruker nikwaxen foran hver tur... Denne gjør de veldig motstandsdyktige mot skitt og smuss... Har ikke problemer med at de har sluttet å puste, eller at svettenivået har gått opp.

Mvh.

TH

Skrevet

Takk for kjapt og hjelpsomt svar. Prøvde meg på friluftsliv.no/diskusjon også, men der begynte alle bare å klage på GTX. Jævla tullinger :D

Jeg sendte en mail til Hanwag og spurte om dette, og fikk til svar at de anbefalte deres egen waterproof creme (selvfølgelig). Er det noen som har erfaring med denne? Er det samme greiene som sno seal? Jeg ser fra utstyrserfaringer og slikt at sno seal'en bare trenger å påføres 4-5 ganger i året. Trenger læret noen annen næring enn dette for å holde seg bra?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.