Gå til innhold
  • Bli medlem

Rundtur på Dovre beskrevet på ut.no, -kan dette stemme?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tenkt å gå denne rundturen på Dovre i løpet av 2,5 dager, en ikke så veldig vanskelig tur, og er beskrevet på ut.no som middels vanskelig. 

 

image.thumb.png.cd2146d9f9ae19f15ad824f55612fa1d.png

 

Så gikk jeg tilfeldigvis inn på strekningen i 'midten' som går fra Åmotdalshytta og tilbake til Snøheim, som er den siste dagen av turen Det erikke stien som går over Snøhetta og ikke den som går nedover mot Reinheim, men en sti som ikke har alt for mange høydemeter. Den er klassifisert som 'svært krevende', det nevnes noe grov ur, men ikke noe annet som skulle tilsi at dette er en vanskelig tur.  

 

image.thumb.png.ff2f2074640ec7bcdffdc3399d69f1ca.png

 

Så da lurer jeg på, kan dette stemme?? Og hvis halvparten av rundturen er 'svært krevende', mens rundturen som helhet er betegnet 'middels', blir ikke det misvisende og potensielt farlig hvis man tror det er en middels tur som viser seg å bli noe helt annet? 

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Gjenopprett formatering

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.