Gå til innhold
  • Bli medlem

Regntøy - vannsøyle 3000 mm - fra Fjellsport


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi kjøpte et regnsett til ungene fra Fjellsport - merke Urberg. Vi oppdaget fort at de ikke var regntette - det renner rett igjennom. Helly Hansen sine regnsett  f.eks.har 20 000 mm vannsøyle.

Når jeg ser på et regnsett som de selger har det 3000 mm - f.eks dette- https://www.fjellsport.no/produkter/barn/regntoy/urberg-malme-pu-rain-set-kid-s-silver-pine.html

Man forventer på en måte at regntøy skal være tett men 3000 mm er vel knapt nok  vannavvisende.  Noen med erfaring?

Ser at Fjellsport mest bare pusher egne merkevarer - 40% på alt mulig Urberg, Sydvang, Gridarmour stadig vekk, men vi styrer på en måte unna etter slike opplevelser.

 

  • Liker 1
Annonse
Skrevet

Selv softshelljakkene til ungen har 8000mm vannsøyle, de er ikke vanntette. Dog skal det litt til før de blir søkk våte.

Når det gjelder regntøy så har vi holdt oss til HH eller Didriksson og har vært fornøyd. Ungene klager lite selv om vanlig regntøy nok ikke er det mest optimale på tur. Regntøy skql holde enn tørr for regn, kondens får man heller leve med. For turbruk må man evt over på skallklær, ikke mange leverandører som leverer kvalitet til en ok pris.

Skrevet
Marius Engelsen skrev (10 minutter siden):

Heldre skallklær har vi vert fornøyd med hittil. De bruker de bare en sesong før de er for små, så jeg vet jo ikke 100% sikkert hvor tett de er.

Heldre skal vel ligge på ca 15000mm og er lavt priset

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.