Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Min nye og tidligere ubrukte 111T har ikke mange brukstimer, men den har litt gul flamme på ene siden.

Jeg har rengjort brennerhode, rengjort dysen med den integrerte rensenålen, rengjort brennerskallene. Ingenting var spesielt skittent, jeg forvarmer kun med rødsprit.

Ingen lekkasjer eller unormale flammer omkring brenner, spindel eller dyse oppdaget. Ingen sektorsot rundt dyse.

Dysen er original og umerket. (Trolig M-multifuel dyse som er originalt på disse?).

Se bildet, noen gode ideer?

 

35A39492-304B-4B90-9283-165589BEC5A5.jpeg

Annonse
Skrevet

Noen primuser må brenne litt før de blir helt jevne i flammebilde. Vet ikke helt grunnen, men bitte litt forurensninger i metallet kan påvirke. 

Så hadde nok latt den brenne på full guffe en tank, og sjekket da.

Skrevet (endret)

Fant ut av det, den brenner helt isblått på parafin nå, uansett effekt :)

Den fikk en ny runde med messingbørsten og våt klut i går, så strammet jeg til dysen (den var ikke løs, men ikke så veldig fast), og da var den god som ny igjen.

Jeg liker godt min 111C, men denne saken her brenner betydelig finere når det er parafin på tanken. Derfor er ikke 111C med på turer hvor det kan forekomme at den blir brukt i telt.

Endret av Marius Engelsen
  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.