Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Skulle fyre og teste min gamle optimus i går. Fikk ikke pumpet trykk da lærpakningen var tørr og smurte inn med fett. I dag er pumpen hard og presses ut igjen. Er det ventilen i bunn som kan være tett? Hvilke erfaringer har dere med slike problemer

15378713656411216356248.jpg

Skrevet

Hvis den har stått lenge så kan ventilen ha "satt seg" med litt flaks kan det hende at du kan få liv i den ved å fylle opp pumpesylinderen med parafin, og forsøke å presse, da er det ikke så mye luft å komprimere.  Dette bør gjøres utendørs og ikke akkurat i finklærne for gar det galt blir det søl.
Ja pumpelæret stivner, tilbakeslagsventilen kan begynne å lekke, eller sette seg fast og pakningen i lokket gan bli dårlig. Har den i tillegg blitt lagret med parafin så kan det bli bunnfall etter noen år.

 

dsk

  • Liker 1
Skrevet

Har brukt CRC 5-56 for å løsne ventilen i bunn av pummpesylinderen. Sprut CRC i sylinderen og la det stå og godgjøre seg før du setter i pumpestanga og  pumper bestemt opp trykk. Det har gjort susen ofte 😊

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.