Jump to content

Recommended Posts

Posted

Trenger forslag til et 2-manns telt som helst skal være både lett i vekt, enkelt å sette opp (i vind osv) og komfortabelt. Tenker i utgangspunktet et tunnel telt, men er takknemlig for alle forslag:)

Annonse
Posted

Kombinasjonen komfort og lett i vekt er litt vanskelig. Komfort er ofte synonymt med god plass, som igjen gjør at vekta øker noe. Jeg støtter tanken om tunneltelt, men da ville jeg absolutt ikke kjøpt et med skrå bakvegg i innerteltet. Rette gavlvegger og to innganger (og fortelt) er fantastisk når man er to på tur.
Hilleberg Kaitum 2 er et alternativ, det veier 3 kg og koster 6500.- med FF-rabatt. https://www.fjellsport.no/hilleberg-kaitum-2-telt-rod.html
Et annet du kan vurdere er mitt favorittelt Exped Orion Extreme II, det er også romslig (rette langvegger) og har god innvendig høyde (ca 120 cm), samt to innganger og to fortelt. Det er en blanding av tunnell og kuppeltelt, og lett å sette opp. Kr 5280.- på Fjellsport med rabatten: https://www.fjellsport.no/exped-orion-extreme-gront.html

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy