Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Min sønn på 12 år trenger en lett tursekk for vandring og generelt turliv.

Finnes det gode tursekker spesiallaget for ungdom? Hva er lurt her?

Annonse
Skrevet (endret)

Kjøpte en Ace 38 for noen få uker siden som guttungen på 8 skal begynne med, og så skal søstra på 6 overta den når guttungen er stor nok til en Ace 50. ( noen cm til i høyden så blir det kjøp)

 

Ryggen kan justeres ganske mye, men sekken kan da komme ganske langt opp hvis ungen som skal bruke den er kort. Noe de forsåvidt gjør på ungene mine, men om man pakker sekkene riktig slik at vekta havner nederst så går det greit å bære.

 

Heiv for moroskyld oppi 9-11 kg da guttungen prøvde sekken før vi kjøpte den, og jeg ble overrasket hvor spretten han var mtp vekta som var i sekken. Tidligere har det vært mye klager når vekta har bikket 3-4 kg..   :phone:

Så det hjalp nok godt på for ham å få ett skikkelig hoftebelte.

 

Planen er i første omgang at han skal bære sovepose, drikkeflaske, sitt eget snop og eventuelt annet småstæsj. 

Både 6 og 8 åringen har Helsport Alta Jr soveposer som jeg har måttet bære når vi har vært på tur tidligere, siden posene ikke gikk ned i Bergans sekkene de hadde tidligere.

 

Dette er rett og slett sekker for voksne som har blitt skalert ned til å passe barn. Så man finner alle nyttige (og unyttige) detaljer fra en "ordentlig" sekk.

Et stort pluss for disse sekkene er at de også er forholdsvis lette til størrelsen å være.

 

 

Edit:  Det er en Ace 38

Endret av Walle
  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.