Gå til innhold
  • Bli medlem

discovery (sykkel)


Gjest Anonymous

Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Everest discovery er en ikke-entusiast sykkel for dem som skal ha en til kortere transport til og fra jobb og butikk, og relativt korte turer ellers.

Liker du å sykle fort og/eller mye bør du legge i et par lapper ekstra og satse på den everest-modellen som heter adventure eller innovation.

Annonse
Skrevet

Jeg har en discovery og er veldig fornøyd. Jeg er ikke ute etter å bruke en formue på sykkel og denne synes jeg er svært god og behagelig å sykle på. Har syklet flere 3-mils turer på den.

Hva er galt med den? Hvorfor er andre så mye bedre?

Gjest Anonymous
Skrevet

Ingenting er galt med den - den er god til sitt bruk! Den gir vel objektivt sett en bra komponentpakke for pengene.

Men Sportslageret har utstyrt den som "hverdaggsykkel", med rimelige komponeter, kjip støtdemper og deler som støtte, skjermer og bagasjebrett. Nyttig i hverdagen, men for mye vekt for folk som trener eller driver terrengsykling.

En annen sak er at discovery gir en ganske oppreist sittestilling. Behagelig, ja, men også mye mer luftmotstand og nedsatt fart. Ikke noe gæærnt i det om man skal ta det med ro, er det vel.

Det er med sykler som med mennesker, de forskjellige, og det er jo bra.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.