Gå til innhold
  • Bli medlem

Kollektivtransport til DNT-hytter


Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Mener å huske at DNT tidligere hadde linker til hvordan man skulle komme seg til hyttene ved hjelp av offentlig transport? Hvorfor er den tatt vekk?

Vet noen hvordan jeg f.eks kommer meg til Jøldalshytta med buss eller kanskje tog?

Liker best å gå fra A til B uten å være avhengig av bil...

Annonse
Skrevet

Bjaltar skrev:

Vet noen hvordan jeg f.eks kommer meg til Jøldalshytta med buss eller kanskje tog?

Det nærmeste du kommer Jøldalshytta med offentlig transport, er vel Nerskogen http://www.reiseinfo.no/ntr/ruter/t/16-111.htm

Ellers er det mulig å gå noe lengre fra Grindal som ligger mellom Å i Meldal og Stamnan http://www.reiseinfo.no/nettbuss/ruter/t/16-401.htm

For å komme til enten Oppdal, Berkåk eller Trondheim får du sjekke NSB eller ekspressbussene.

Litt mer om ruter inn til Jøldalshytta finner du på Trondheim Turistforenings hjemmesider http://www.tt.no/ Selv om du skulle velge bil eller taxi kommer du ikke nærmere enn 4 km - Jølhaugen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.