Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

For de som ikke har parkert fjellutstyret ennå, her kommer en kort rapport om snøforholda i høyden og min opplevelse av å bli tatt av ett lite snøskred for første gang etter 34 år med fjellturer:

Vargbakken - Bukkehammaren - Eggen via nordflanken - Kvassryggen og retur over Bukkehammaren.

Lett start i klart høstvær med enkelte solgløtt over vinterkledde fjell. Yr meldte sol utover dagen og vind opp til 10m/s for Gjendesheim. Nå ble ikke været helt som Yr hadde meldt, toppene var innhyllet av en god del skyer og vinden var mye friskere over 1500 m, men sikten var ok.

På 1500 meter møter vi snøen, en god del faktisk, men helt opp til Bukkhammaren kan vi gå i sporene til en gjeng foran oss. Derfra blir det tyngre, snø som gir etter og med frisk motvind idet vi tar korteste vei mot Eggi..

les mer på.. http://peakbook.org/tour/67956/Eggen+og+Kvassryggen+med+innlagt+snøskred+crawl.html

post-2131-0-01073200-1380017398_thumb.jp

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.