Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Saucony ProGrid Peregrine er superlette terrengløpesko for tørt vær. Du mister ikke grepet før underlaget gir etter, og dersom du blir våt på beina er du tørr igjen på rekordtid.Jeg har nå brukt Saucony ProGrid Peregrine i 1,5 år, og er utrolig fornøyd. De er superlette, og er en drøm å ha på føttene, og foten er beskyttet av en innebygd plate som gjør at du ikke skader deg på skarpe steiner eller røtter. De har utrolig godt grep, og i 90% av tilfellene gir bakken unna før du mister grepet.

En ting som nok trekker litt ned for mange er at de ikke er vanntette i det hele tatt, men det prøver de heller ikke å være. Dette har dog en bakside, for dersom de blir våte, så tørker de raskt på føttene så lenge temperaturen ikke er veldig lav (bruk tekniske dri-fit sokker eller lignende).

Når det gjelder slitasje syns jeg skoene holder seg veldig godt, og selv om jeg har brukt de veldig hardt og mye er det nesten som nye. Når de er utslitt kommer jeg nok til å kjøpe et nytt par!NB: Skoene er så vidt jeg vet ikke til salgst i Norge, men ferdig importert bør prisen ligge på rundt 500-700kr, noe som gjør de til et kupp!

Click here to view the article

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.