Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei, skal kjøpe meg en ny kjele og stekepanne til primus og bål, det jeg har funnet ut ved de forgie produktene jeg har hatt er at de har vært altfor tynne i bunnen. Noen forslag???

Takk for svar :)

Annonse
Posted

Har ofte(st) ikke med stekepanne. Folie og/eller steinen ved bålet er perfekt for det meste unntatt pannekaker som jeg uansett ytterst sjelden steker på tur.

Phasers forslag er noe jeg absolutt stiller meg bak, selv om saken aldri er med på tur. Men jeg bruker den hjemme stort sett annenhver dag.

Dette med den tynne bunnen... Problemet må nok deles likelig mellom kokk og utstyr. En god en takler dårligere (og lettere) utstyr enn en dårlig og ukonsentrert.

Kjele? Min veier 20 gram (tom fiskebolleboks) og har vært med på haugevis av turer gjennom mange år, men innser at dette ikke er for hvermansen. En rendyrket kjele er for meg noe ikonisk. Jeg liker det, men den pragmatiske siden av meg overstyrer trangen på annet enn turer i nærmiljøet. Hvilken nytte har jeg egentlig av denne tuten!?

Nei, ingenting (bokstavelig talt) skal noensinne få ta fra meg gleden av selve turen og omgivelsene!

:)

Posted

Har tatt livet av en del stekepanner men har veldig god erfaring med Eagle Products sin HotPan som bålpanne. En av få stekepanner med lokk som rommer 2 liter og veier relativt lite i forhold til størrelse. Synes den er som en sveitsisk lommekniv å regne <3

  • 4 years later...
Guest Mareng
Posted (edited)

Tenkte det var unødvendig å starte enda en ny tråd :)

Noen som har prøvd disse to på bildet? Diameter er lik, så lokket skal passe. Noen som har tips til mindre kjele med samme diameter, slik at man kan ta med den kjelestørrelsen man ønsker på tur, og lokket fortsatt passer?

 

IMG_0007.PNG

Edited by Mareng
Posted (edited)

@MarengHar ikke kjelen, men pannen. Det er et utsparring i lokket på pannen som skal legge til rette for å felle inn pannehåndtaket, noe som jeg antar kjelelokket ikke har - men tror ikke det spiller stor rolle om det ellers passer til kjelen :). Selv har jeg filt den utsparringen litt større, noe som kan ses i denne posten: 

Edit: Lokk følger jo med på begge, så det er vel egentlig ikke nøye om lokkene er like? Eller? 

Edited by a_aa
Guest Mareng
Posted (edited)

Smart :)

Har sett på Trangia tet 24 og msr blacklite.

dette er kjelesett som passer meg bra, men det ser ut som de er utgått begge deler?

Non stick, ca 2 liter kjele (mer enn 1,75 liter), stekepanne. Lokk til stekepannen, og mulighet for å bruke lokket eller stekepannen som lokk til kjelen er mitt krav. Har ikke funnet noe slikt enda, sett bort fra nevnte sett som jeg ikke finner noe sted. Xxl ser ut til å være utsolgt for trangia settet.

Edited by Mareng

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy