Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Sløddfjorden er et regulert vassdrag, som defineres som farlig på NVEs kart. Se: http://jarle.nve.no/h/hb/isdata/iskart.html?65.29,18.28,5#(du må zoome deg inn på Sløddfjorden). Istykkelsen i slike områder kan endre seg raskt. Kun god lokalkunnskap kan avgjøre om fjorden er sikker.

Når det er sagt har jeg gått over Sløddfjorden i nyttårshelgen. Gikk med pulken løs (en spenne for å få den av), og tok isprøver underveis (stanset da jeg hadde slått 5cm gjennom).

Ville tatt kontakt lokalt hvis du ikke får lokale svar her.

Skrevet

Jeg gikk fra Finse til Haugastøl over Sløddefjorden. Fra Ustaoset til Haugastøl kan du gå over fjellet på Hallingskarvsiden, uten å komme ut på vannet. Ruta er vel i overkant av en mil. Ruta over vannet er kortere og ganske kjedelig.

For to år siden gikk jeg fra Verpestølen til Ustaost stasjon (ca 1,5km). Tror jeg brukte to timer. Overvann, oppsprukne isråker, lårhøy nysnø mm gjorde det vanskelig.

Sannsynligvis går det greit og raskt å gå over vannet (slik det gjorde for meg i nyttårshelgen), men regulerte vann er skumle. Du bør altså ikke ta ruta over vannet uten at noen med kunnskap har sagt at isen er sikker.

Skrevet

Inn- og utløp på disse vannene har mye strøm og kan være skumle hele vinteren.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.