Gå til innhold
  • Bli medlem

slakklinekarabiner/ vanligekarabiner


Anbefalte innlegg

Skrevet

hva er egentlig forskjellen på disse karabinene kontra vanelige klatre karabiner?

slakklines karabiner http://slakkline.no/no/produkter/garasjesalg/3x-pushtwist-lock-karabin/

ovale karabiner(vanelige klatrekarabiner) http://www.oslosportslager.no/produkt/oval-compact-screw-lock-skrukarabin-21119.aspx

"Atomkrig og annet skal til for å åpne denne karabineren" står det på slakkline sin nettside, er disse da sterkere en de vanlige?

Annonse
Skrevet

Det vil jeg tro, jeg tipper de bare har kjøpt en bunch karabinere (med sitt eget navn, derfor den høye originalprisen) fra en klatreutstyrsprodusent. Men er du usikker kan du alltids spørre dem...

Skrevet

CE-godkjent kun for slakkline.. Kan hende det er fullt mulig, men ville ikke tatt sjansen. Gleden over å ha spart en hundrelapp er kanskje ikke så stor lenger når du henger og dingler og lurer på om karabinen holder:)

Skrevet

Det ser ut som litt skitten markedsføring, spesiell hvis man ser hvem som er selger :?

Hvilken EN norm er for slakkline ?

Det blir interessang å sammenligne det med normer for klatreutstyr :P

Det er mest sannsynlig et vareparti av klatrekarabiner med gravering kun for slakkline :P

Det står ingen produsent i teksten eller på karabiner 8)

Skrevet

Det står forøvrig i Slakklines sett at 'karabinerne skal kun brukes til Slakkline og under ingen omstendigheter klatring'. Jeg tror det er fordi karabinerne blir påført statisk stress over tid, men med den bruddstyrken burde de kunne brukes til hva som helst(løfte en bil for eksempel)..

Skrevet

Det er vel mere snakk om at slakkline ikke på noen måte vil være ansvarlige dersom folk bruker utstyret deres til andre aktiviteter, og noe går gæli!

Ved å merke utstyret til å kun være til slakklinebruk, fristiller de seg fra ansvar dersom noe ryker ved f.eks klatrebruk.

Karabinene er etter hva jeg har forstådt, helt normale karabinere som like gjerne kunne blitt brukt til klatring dersom de, som nevnt tidligere her, ikke hadde vært utsatt for mye stress over tid ved slakklinebruk.

-Joar

  • 2 uker senere...
Skrevet

Jeg ville uansett ikke brukt de samme binerne til slakkline og Klatring! Det er et faktum at når man strammer en line hardt også går på den så blir det en ENORM belastning! Jer har selv hørt om folk som har bøyd ordentlige klatre skrukarabinere ved slakklinebruk. Selv har jeg det som et prinsipp at jeg jolder slakkline og klatreutstyr fra hverandre.

Skrevet
Jeg ville uansett ikke brukt de samme binerne til slakkline og Klatring! Det er et faktum at når man strammer en line hardt også går på den så blir det en ENORM belastning! Jer har selv hørt om folk som har bøyd ordentlige klatre skrukarabinere ved slakklinebruk. Selv har jeg det som et prinsipp at jeg jolder slakkline og klatreutstyr fra hverandre.

litt utenom temaet, ser du går på høyline og lurer derfor på om du bruker en vanelige slyngel med en karabin når du går på høyline?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.