mammapåtur Skrevet 28. oktober 2004 Skrevet 28. oktober 2004 Hei! Flyttet til Sørlandet for en stund siden og kjenner ikke området så godt. Nå er vi en liten gjeng studenter som lurer på om vi skal ta en liten helgetur et eller annet sted, ble litt inspirerte av artikkelen om Gaukhei i siste utgave av Fjell og Vidde Så lurte jeg på om det er noen som har noen gode tips, vi blir vel 7-8 stykker i ganske godt form, i tillegg til min 2-åring som jeg har i bæremeis. Vi kan enten kjøre fredag midt på dagen eller lørdag morgen - lørdag hvis første etappe blir litt lang. Så tenkte vi å være til mandag, så vi trenger altså en hytte å gå til enten med muligheter for mange fine litt mindre turer, eller en runde med 2-3 forskjellige overnattingssteder men helst ingen dagsmarsjer over 5t, gikk noen 7t i sommer og det ble litt langt for småen! Tusen takk for hjelpen hvis det er noen som har noen ideer!
FranzJosef Skrevet 31. oktober 2004 Skrevet 31. oktober 2004 Er mange fine turer i Birtedalen, tror det er over grensa til Telemark. Er flere hytter i området, bl.a. Nutevasshytta.
mammapåtur Skrevet 31. oktober 2004 Forfatter Skrevet 31. oktober 2004 Hei! Takk for tips, skal se nærmere på det! ps - morsomt nick, hvis jeg tar det i riktig sammenheng da (studerer historie)
Gjest Anonymous Skrevet 1. november 2004 Skrevet 1. november 2004 Det er Franz Josef som var på New Zealand og bl.a. fikk Franz Josef Glacier oppkalt etter seg. Definitivt en historisk person ja. Vet ikke om det er han du tenker på?
sigsun Skrevet 4. desember 2004 Skrevet 4. desember 2004 Hei Jeg har et par dagstur tips, hvis det også kunne være interessant... Rjukanfossen innerst i Tovdalen og Trogfjellet i Åmli. Flotte turmål som er verd å sjekke ut.
Lyngve Skrevet 5. desember 2004 Skrevet 5. desember 2004 Nettstedet http://www.adrenaline.no hadde nylig en meget interessant artikkel om toppturer på Sørlandet....
mammapåtur Skrevet 5. desember 2004 Forfatter Skrevet 5. desember 2004 Hei Jeg har et par dagstur tips, hvis det også kunne være interessant... Rjukanfossen innerst i Tovdalen og Trogfjellet i Åmli. Flotte turmål som er verd å sjekke ut. Høres kjempefint ut! Vet du sånn omtrent hvor lang tid det tar å kjøre fra Kristiansand til de stedene?
mammapåtur Skrevet 5. desember 2004 Forfatter Skrevet 5. desember 2004 Nettstedet http://www.adrenaline.no hadde nylig en meget interessant artikkel om toppturer på Sørlandet.... Dette var jo supert!!!!!!!! Men gjett om jeg sitter og forbanner eksamenstiden nå - "må bli hjemme og lese, ikke dra på tur, må bli hjemme og lese, ikke drapå tur......" Aaack! Viljestyrke hadde vært en fin ting.... Men jeg tror nok en tur til Skori og Lakkenstova blir prioritert fremfor eksamenslesing hvis vi får fint vær her en dag snart... Takk for tips!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå