mila Skrevet 15. april 2010 Skrevet 15. april 2010 Skal på trekking til Atlasfjellene i september m/bl. a. Mt. Toubkal, og vurderer å investere i et par lette sko/støvler uten membran. Samtidig må de være stødige, ser ut til at det er et ganske steinete og ujevnt underlag det meste av turen. Noen anbefalinger? Lurer også på generell bekledning, hva som er mest behagelig i varmen. Lett å tenke i retning av shorts & singlet, men er det kanskje vel så behagelig med lange ermer og litt lengre løstsittende bukser? Hodeplagg?
mila Skrevet 16. april 2010 Forfatter Skrevet 16. april 2010 Takk for tips! Googlet og fikk bla. opp modellen Ranger, veldig lett med en vekt på litt over 600 gram. Ser samtidig robust ut.
+Bugten Skrevet 17. april 2010 Skrevet 17. april 2010 På Sportsnett har dei toppmodellen Scarpa Cumbre på tilbod til 1745,- for tida (normalt 3495,- påstår dei ..) Trur den er utan membran. Vel , dei er ikkje lette , men elles oppfyller dei vel krava . Og kjempebra tilbud !
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå