Vannblemmemannen Skrevet 4. desember 2008 Skrevet 4. desember 2008 Har lenge vert på utskikk etter en solid dagstursekk (ikke over 45 lit) som har hoftebelte som tåler slitasjen over lang tid og er komfortabelt til feste fjellpulkdraget fast i. Jeg er ikke interessert i å vite hvordan en kan mekke det til på en hvilkensomhelst sekk (selv om jeg er fan av hjemmemekka ) Er det noen som har tips? Det trenger ikke å være eksisterende ring til feste, men det må være gode muligheter for å feste ring selv uten fare for å ødelegge sekken... PS: har lest siste nr av villmarksliv og trenger ikke tips hentet fra bladet
Dag G - Evje Skrevet 4. desember 2008 Skrevet 4. desember 2008 Til dette bruker jeg en millitærsekk. Sitter ute på jobb nå så har ikke mål på den men antar det er en vanlig stridssekk. Den har et overdimensjonert hoftebelte som passer bra til det bruket du beskriver. Dessuten er den god å gå med.
Vannblemmemannen Skrevet 4. desember 2008 Forfatter Skrevet 4. desember 2008 Takk for svar! Vet du hvor en får fatt i denne? Militærutsalg? Kom gjerne med andre anbefalinger folkens
Dag G - Evje Skrevet 5. desember 2008 Skrevet 5. desember 2008 Den finnes muligens på militærutsalg, men fikk den av sønnen etter Afghanistanopphold.
Robertkantun Skrevet 6. februar 2010 Skrevet 6. februar 2010 Det Ligger ute Dagtursekk som også er pulkdrag på nettbutikken xxl.no Ligger under tilbehør pulk og koster 999,- Virker både robust og genial.
vatn Skrevet 6. februar 2010 Skrevet 6. februar 2010 https://www.fjellforum.no/index.php?app=forums&module=forums&controller=topic&id=19023&highlight=
Gjest Skrevet 7. februar 2010 Skrevet 7. februar 2010 Har sett at Fjellpulken har noen små sekker med pulkfeste på hoftebeltet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå