Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Ahh, takker for den tråden her! Har lurt på det her ei stund, men jeg har fortsatt ikke funnet tørrmelk her hvor jeg bor. Får vel bare ta meg ei runde til for å se :!:

Alltid så slit å dra med seg 2 liter melk på lengre fjellturer. Tar unødvendig plass og vekt.

Annonse
Skrevet

Tørrmelkpakken er relativt stor og skulle vare lenge for de fleste, MEN holdbarheten på en åpnet pakke er bare noen måndeder.

Et tips er å posjonere ut det man trenger til turen og sette resten i fryseren. Da holder det lengre.

Vann uten tørrmelk er forøvrig mye mye bedre å drikke enn vann med tørrmelk. Jeg bruker tørrmelk kun til frokostblanding på tur.

Hørte om en brukte morsmelkerstatning i stedet :) . Det finner man lett i alle dagligvarebutikker.

Og er man riktig ivrig kan man kjøpe en sekk med 'Kalvegodt' eller hva det heter, beregnet på landbruket. :)

  • 4 uker senere...
Skrevet
Morsmelks erstatnig er et godt alternativ, rik på næring og selges i allefall stort set over alt. Og smaker helt kurant :)

Æsj.....

Nei, kjøp Viking tørrmelk. Finnes på Spar vet jeg

Skrevet

Ahhhhh, tørrmelk... Fast inventar på alle turer med overnatting. Blander frokostblanding selv med rikelig med nøtter og tørket banan, rører inn 3-4 SS tørrmelkpulver, og har på lunkent vann. Herlig frokost. Trykker man i seg en skikkelig porsjon kan man gå lenge på det, og det smaker helt topp. Også en livsnødvendighet i kaffen. Blander forresten ferdig kaffepulver med sukker og tørrmelk før jeg drar. Just add boiling water...

Skrevet
Må innrømme at morsmelkerstatning byr meg imot egentlig... jeg kan vel være glad jeg får kjøpt Viking på ICA her jeg bor da :arrow:

Jeg skjønner ikke dette. Bruker selv morsmelk erstatning. Og bare for å slå det fast, morsmelk erstatning er ikke laget av morsmelk. Men vanlig melk som er tilpasset skånsomme babymager. Helt topp å bruke.

Skrevet
Alltid så slit å dra med seg 2 liter melk på lengre fjellturer.

Melk holder seg ikke i varmen. Prøvde med melk og frokostblanding på en ukes padletur på Helgelandskysten. Den fikk uggen smak og etter et par dager skilte den seg.

Jeg kjøpte Viking tørrmelk på en Coop Prix butikk, og den bør brukes innen 2-3 uker etter at pakken er åpnet hvis jeg skal tro det som står på pakken.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.