Gå til innhold
  • Bli medlem

thomas christensen

Aktiv medlem
  • Innlegg

    166
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    3

thomas christensen vant dagen sist 25. august

thomas christensen hadde mest likt innhold!

Om thomas christensen

Nylige profilbesøk

2 843 profilvisninger

thomas christensen sine prestasjoner

Collaborator

Collaborator (7/14)

  • Dedicated Sjeldent
  • Reacting Well Sjeldent
  • Collaborator
  • First Post
  • Conversation Starter

Nylige merker

72

Nettsamfunnsomdømme

  1. Bra tips å gå små turer med skoa, takker 😊
  2. Sant! Trekke dekk har jeg gjort en del, må se å få lufta de litt igjen!
  3. Ja 😊 Jeg forklarte litt dårlig hva formålet var; Jeg har gått så lite med ski de siste årene, merka det spesielt på pulktur i vinter når jeg skulle ploge med pulk etter meg, så var det noen muskler som ikke hadde vært i bruk på lenge! Flatt terreng går jo fint, kan jo oppsøke det på Hardangervidda evt :) Pluss at jeg gjerne skulle gått inn nye skisko som jeg har bestilt nå.
  4. Jeg sjekket litt på Snø nå; en km i loop, ikke spesielt fristende 😆
  5. Ja, is er ikke spesielt stas å gå med ski på..Må til Svalbard eller Grønland, men er jammen ikke sikker på forholdene der heller, det blir liksom litt omfattende hvis poenget mitt er å "gå meg inn" til pulktur i februar/mars, forhåpentlig skiføre i Jotunheimen eller Hardangervidda 😅 Takk for tips om Haukeli, skal følge med der!
  6. Hehe, jeg har faktisk tenkt på Snø, godt mulig jeg tar en tur dit 😄
  7. Edit: Er det noen tips til hvor man kan få brukt fjellskia i sør-Norge fra nå og fremover denne høsten? Kan noen av sommerskisentrene funke? Først og og fremst for å forbedre skiferdighetene mine, det har blitt lite skiturer de siste årene, pluss at jeg vil gjerne gå inn nye skisko. Blir kanskje til at jeg bare drar rett på tur i februar/mars, hvis jeg går i relativt flatt terreng, så går det fint.
  8. Bensinbrenner i Unna, ikke noe problem, også hvis været er friskt med regn og vind og man lukker inngangen i forteltet delvis igjen? (Så lenge man ikke har tatt for mye bensin til forvarming og flammene står to meter opp! 😅)
  9. Takker så mye, veldig nyttig for meg dette her!
  10. Hundre prosent enig. Redigering er en stor del av jobben. Det er et notat til meg selv og sikkert mange andre, at det faktisk innebærer en del jobb, med å være bevisst med hva man filmer og vite hvor man vil hen, da har du også et helt annet utgangspunkt ift redigeringen.
  11. Her er det en mygg som kanskje kan brukes til mobilen. (Den har dog fått svært varierende anmeldelser.) https://www.power.no/mobil-og-foto/mobiltilbehoer/mobilmikrofon-og-fototilbehoer/dacota-platinum-traadloest-lavalier-mikrofonsystem-usb-c-svart/p-2989087/
  12. Alt i orden. Jeg nevnte ikke noe om at jeg har systemkamera. Jeg tenkte å vlogge samtidig som jeg går. Har redigert siste innlegget mitt og la til: "Nå begynner jeg å tenke at jeg skal kjøpe en DJI Osmo Mobile SE, f.eks. og bruke den Moto G14 mobilen jeg har, samt en mic som kan kobles til den, som har god lyd, om det finnes, som passer til denne."
  13. Jeg har systemkamera, det er er helt topp bildekvalitet, men ser ikke for meg at jeg vil bruke det, da det er litt for tungt etter min smak, i hvert fall hvis det er fottur over noen dager i fjellet, men kan vurdere det hvis jeg skal på pulk-tur om vinteren, da går det helt fint med tanke på vekta i hvert fall. så det er absolutt en mulighet. Uansett er det bra du kommer med innspillet, for det er fort gjort å havne i utstyrshullet, det er ikke alltid man trenger å havne der. Nå begynner jeg å tenke at jeg skal kjøpe en DJI Osmo Mobile SE, f.eks. og bruke den Moto G14 mobilen jeg har, samt en mic som kan kobles til den, som har god lyd, om det finnes, som passer til denne.
  14. Nettopp, den var det vel noen som anbefalte her tidligere, hadde nesten "glemt" den, blir fort distrahert av meg selv i jungelen av duppeditter, så; takk!
  15. Jeg trenger ikke leketøy, men noe som gir god kvalitet, så hva ville du valgt som kamera, som har bildestabilisator (eller som jeg kan koble til) og som koster maks ti tusen, samt ikke gir meg begrensinger? (Og så lav vekt som mulig.) (Turer i fjellheimen/skog, året rundt, i all slags vær) Redigering i PC.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.