Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet

Hva tenker du selv da ? hva er du misfornøyd med på den gamle modellen ?

Jeg er hater hoveddøra i innertelt på første modellen. Burde vært tre veis

Skrevet

Sendte spørsmål til bergans når jdg skulle kjøpe Wiglo i fjor, her er svaret jeg fikk :

Noen forskjeller er det. Men ikke de helt store.

Det er gjort noen endringer, men en av endringene er at bunnduken er litt tykkere eller har litt høyere vannsøyle på denne enn den forrige.
Høyden er også 10 cm høyere på innvendig, og diameteren er endret litt. Den er nå rundere som en wiglo.
Det nye er bittelitt mindre i areal, men vi snakker 0,2m2 på soveareal, og 0,5m2 på total areal.
Ellers er vekten ganske lik
Og selvfølgelig kommer den nye i rød farge og fogblue farge, mens den forrige var i grønn og rød

Skrevet (endret)

Jeg måtte studere video av det nye teltet på YouTube for å se om jeg kunne se noe. Jeg ser at ventilene er annerledes. Den første versjonen øverst, det nye nederst. De nye har glidelås. Den gamle hadde snorer som man strammer rundt stangen. Innerdørene på det nye kan også åpnes helt opp (omtrent 360 grader).

Det kan virke som om ventilasjonen er bedre på det nye? Det er også kjekt å kunne åpne dørene helt opp. Eneste jeg er skeptisk til et litt mindre areal, men man merker kanskje ikke noe til det? Kjekt med litt ekstra høyde inne i teltet på det nye, og kanskje bedre ventilasjon. Det er også praktisk med tykkere bunnduk og høyere vannsøyle.

 

Edit: Avbildet dør på gammelt telt er en side dør, men samme prinsipp på hoved døren. Kan riktig nok åpnes mer.

P1060892.JPG

Screenshot_20210910-115252.png

 

Screenshot_20210910-115700.png

Screenshot_20210910-115312.png

Endret av DROMEDILLA
  • 1 måned senere...
Skrevet

Hvor mange modeller finnes egentlig av Wiglo? Ser en modell heter LT V.2 4-pers blant annet. Er dette en tredje modell? 

Hvordan kan man lett se om det er ny eller gammel modell? Stemmer det at det kun er siste modell som har Bergans logo på duken ved toppen? 

 

 

Skrevet (endret)

Originalt var det en 6-10 manns variant hvor man kunne kjøpe innertelt som ekstra utstyr. Så kom den som het LT4 med innertelt. Altså 2 modeller.

Nå i senere tid har det kommet en ny versjon av 4 manns teltet. Det har også kommet en 6 manns versjon med innertelt. Usikker på om de har sluttet å lage 6-10 manns versjonen (originalen).  Mulig 6 manns varianten har tatt over for den. De nyeste modellene har andre farger. De originale hadde en dypere rødfarge eller mørk grønn. De nye har litt lysere rød eller er mer blågrønn i stedet for. Pakk posen til de nye er  grå i stedet for sorte.

De to nye modellene har samme type lufting i taket. Tidligere hadde 6-10 manns wigloen samme lufting som på en lavvo. Hvis den originale 6-10 manns wigloen er ute av produksjon er det kjedelig for de som ønsker å fyre med vedovn. Da må man i så fall lage en gjennomføring til pipe selv.

De nyeste modellene er her.

 

Endret av DROMEDILLA
  • 3 måneder senere...
Skrevet

Ser ikke Wiggo Lt4 på Bergens sine nettsider. Har Bergens sluttet å produsere/selge teltet? Noe som vet om det kommer ny modell?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.