Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Annonse
Skrevet (endret)

Det virker ikke som om typiske "militærrettede" produkter er så utbredt her på forumet, så jeg er usikker hvor mange brukserfaringer du vil få. En bekjent av meg har dog en av de større sekkene fra Tasmanian Tiger og er veldig fornøyd. Det virker som god kvalitet. TT er jo også et ganske annerkjent merke.

Range Pack MK II er ut i fra specsene en ganske tung sekk på 3,5kg _uten_ alle ekstralommene festet på utsiden (4,4kg med). Om det ikke er spesielt viktig for deg at det skal være en "militærsekk" med blant annet molle-muligheter osv. så tror jeg du vil kunne finne noe lettere sekker som gjør like god nytte til sivilt bruk og langtur.

Endret av sneakyowl
  • Liker 1
Skrevet

Takk for svar.

Er ikke nødvendig med militær stil. Men jeg ser at den har en del egenskaper jeg kunne tenkt meg;

-Avtagbare lommer på sidene

- den avtagbare sekken, hvor man f eks kan ha fiskeutstyret

- tilgang til hovedrommet fra 3 retninger.

- Lastekapasitet

Ser poenget med vekta. Kjøpte en Deuter Aircontact 65+10 i fjor og den var for liten og hadde for få finesser for mitt bruk. Derfor leiter jeg nå etter en god sekk til sommerens langtur.

Skrevet

Vel, etter å ha tenkt litt på det med vekten så er den ikke _så_ mye tyngre enn andre gode sekker i samme segment. Avtagbare sekker og lommer er det ikke alle som har heller. Norrøna sine storsekker ligger i samme området vektmessig (litt lavere). Disse har også avtagbare sidelommer som kan settes sammen til en liten sekk. Nå er jo de også i litt "militær" stil :P

Bare for sammenligningens skyld så ligger f.eks. Osprey Aether Plus 100 på 2,8 kg.

Jeg tror uansett at TT-sekken er et godt valg. Lommene kan du jo fint også bytte ut med større eller mindre (eller flere) lommer alt etter som det passer deg. Det er kanskje en fin funksjon for en fisker. Jeg eier selv noen TT "pouches" av ulike størrelser som kunne vært festet på, men har disse bare liggende inne i sekken for organiseringens skyld.

  • Liker 1
  • 2 år senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.