Mantis Skrevet 16. juli 2017 Skrevet 16. juli 2017 Heisann. Jeg ønsker meg en gore-tex-jakke som kan være med som allround jakke på diverse turer i skog, mark og dagstoppturer. Har etter nøye gjennomgang av ulike jakker på markedet kommet frem til at Arc'teryx Beta Sl er en jakke som vil passe til mitt bruk og som er innenfor budsjett. Helst skulle jeg nok hatt en Norrøna trollveggen eller Arc'teryx alpha, men de blir litt for dyre nå i denne omgang.https://arcteryx.com/product.aspx?country=no&language=no&gender=Mens&category=Shell_Jackets&model=Beta-SL-Hybrid-Jacket Noen erfaring angående størrelser på denne modellen (eller merket generelt?) Har googlet litt og har kommet til at Arcteryx varierer i størrelsen. Slik jeg har skjønt det, bør man være obs dersom klærne er tilpasset klatring (kort i livet, lange armer). Jeg er 188 og normalvektig. Helst plass til en god ullgenser eller en mellomlagsjakke under. Tenkte først L, men kan det være lurt å gå for en XL her? Vil jo ikke bade i jakka, men greit å ha litt plass under også kanskje?
Kjellis Skrevet 17. juli 2017 Skrevet 17. juli 2017 Jeg kjenner ikke til Beta SL, men jeg har både Alpha SV og Theta AR, samt noen isolasjonsjakker og alle er i størrelse L. Jeg er187 cm lang og 95 kg. Tror ikke jeg ville kjøpt XL om jeg var deg, mine skalljakker er romslige og lange i armene, så XL ville blitt alt for stor til meg.
Mantis Skrevet 17. juli 2017 Forfatter Skrevet 17. juli 2017 Takk for svar Da bestilte jeg i Large, så får vi håpe den passer og at jakka er bra! 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå