Jump to content

Recommended Posts

Posted

God dag, godtfolk! Jeg skal en tur til fugleøya Runde og lurer i den forbindelse på om noen vet hvordan det er å fiske fra land her? Er det mulig/sannsynlig å treffe på sjøørret her i midten av mai? Da det blir endel aktivitet med andre ting (les: fugler) på dagtid, blir det først og fremst en bare en liten stund ettermiddag/kveld som blir satt av til fiske, fortrinnsvis i området rundt bebyggelsen.

Annonse
Posted

Vi padla på Runde i november - og då var det ein haug med folk (frå aust-Europa) som fiska fra brufestet på Rundesida. (Sjå bilde).

Er usikker på om det er noko særleg sjøørret her. 

Elles er ettermiddag/kveld beste tida for å sjå/fotografere fugl, det er då dei kjem inn frå havet. Midt på dagen er det mindre action i fuglefjellet.

post-10375-0-22120400-1429771405_thumb.j

Posted

Akkurat, men da kan det hende at fisket blir på dagtid og fuglene på kveldstid, er ikke jeg som styrer opplegget, så vet egentlig ikke så mye om når vi skal hva. Men det høres da ut som man kan være heldig å få noe da . Takk for hjelpen

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, and privacy rules Privacy Policy