Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har tenkt meg en tur inn til Kljåen i Hemsedal over nyttår som utgangspunkt for skiturer i området. Hytta er selvbetjent, men så står det på sidene til DNT at hytta er "stengt" mellom 15. oktober og 15. februar. 

 

Dette med åpningstider av selvbetjente DNThytter har vært diskutert på forumet for andre hytter, men da jeg har ikke funnet noe om Kljåen lurer jeg på om noen har vært der utenfor "sesong" og kan bekrefte at den er åpen? Mat tar jeg uansett med selv så om det er litt tynt i hyllene gjør ikke noe.. :)

 

Andreas

Annonse
Skrevet

Hei

 

Kjåen er en av de minst brukte hytter til DNT. Jeg har været innen om der en del ganger - så vidt jeg husker også utenfor den egentlige sesong i forbindelse med skitur inn gjennom Grønndalen. Men det er noen år siden. 

 

Jeg er alltid kommet inn med standard DNT nøkkel. Så kan der være mer eller mindre proviant og ved, men det er du oppmerksom på.

 

Jeg ville nok ta en tlf. til DNT evt. lokallaget og høre om de skulle ha funnet på å låse med annen lås eller noe.

 

Ellers er det ganske fin tur videre inn i Grøndalsbotten. Så vidt jeg husker er det en plass der inne med mulighet for skavl og det blir ganske bratt mht rasfare. Men det skal en jo alltid være oppmerksom på.

 

Hilsen

Elgen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.