Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Skal til sommeren (7-17juli) en tur til Hardangervidda (øst) med noen kamerater, og tar utgangspunkt på synken.
Blir nok mest sannsynlig værende i vibekkfjellet, og har da noen spørsmål i sammenheng med denne turen.

1. Har noen vært i dette området, som har noen anbefalinger angående fiskevann.

2. Bruker som oftest svivel m/hempe, men har alltid lurt på hva slags størrelse jeg skal bruke? Som tilleggsinformasjon så bruker jeg 7 eller 12g sluker, med 0.12 multisene.

3. Er det nødvendig å ta med håv, eller går det greit uten? For min del synes jeg en håv tar mye plass og man kan også spare litt vekt ved å ikke ta med dette.

4. Jeg bruker stormkjøkken til mesteparten av matlagingen, og i sammenheng med dette kommer da spørsmålet om hvor mye gass (Liter) dere beregner per dag.?

Takker for svar.
Mvh.

RP.

 

  • 3 uker senere...
Annonse
Skrevet

Svar på spørsmål 3: Du trenger ikke håv! Ha et lommetørkle for hånden, når fisken er kjørt, kan du med lommetørklet gripe fisken uten at den glipper:)

 

m.

Skrevet

Man klarer seg fint uten håv. Bare husk å tenke på landing av evt fisk før du velger fiskested.

 

Har aldri fisket på Vibekkfjellet, men i mye av området rundt. Det er stort sett fisk over alt der oppe.. Jeg ville kanskje heller valgt å ta båten fra Synken til Mår, og gå inn til Geitvassdalen. Det er et fantastisk område å fiske i.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.