larka Skrevet 12. mars 2012 Skrevet 12. mars 2012 Den endeløse hyllesten av distriktene og naturen fører oss ikke opp på innovasjonslisten i Europa.Husker du lektoren på Handelshøyskolen BI som ropte i avmakt til sine studenter: Kom deg ut! Ut i verden. Ut av den trygge polvotten. Hans rop ble møtt med trett latter fra studentene, som straks fortsatte med fnisende forberedelser til neste studentkro. Eller gikk de kanskje hjem for å se på et naturprogram på TV? Se Aftenposten: http://www.aftenposten.no/meninger/Furet_-varbitt-innovasjon-6782743.html#.T15KeuVf77M
qwer993 Skrevet 12. mars 2012 Skrevet 12. mars 2012 Dette er det klassiske nisselue-utbruddet som Ja-til-eu-tilhengerene var så glade i for noen år siden.
Dag G - Evje Skrevet 12. mars 2012 Skrevet 12. mars 2012 Innovasjon. For et jævlig ord. Er innovasjon det man ser når man har feberrier ???...
cornix Skrevet 13. mars 2012 Skrevet 13. mars 2012 Sukk.. De som mener de kan definere "innovativt" for oss er vel ofte litt "smale" i tankegangen selv. Oftest er de presset med høyt trykk gjennom et sosialdemokratisk utdanningsfilter for å komme ut på andre siden som 110% politisk korrekte. Det største problemet for "innovasjon", (fornyende prosesser) i norge er antagelig den altomfattende statsbærende AP-sosialismen som har preget norge mer og mer siden krigen. Den preger samfunnet på en slik måte at folk ikke lenger ser skogen for bare trær. I disse ideologens verden kan "verdiskapning" være synonymt med å kreve tyve tusen kroner i gebyr for å motta en søknad de på forhånd visste de ville si nei til.
Edsson Skrevet 13. mars 2012 Skrevet 13. mars 2012 Sukk.. De som mener de kan definere "innovativt" for oss er vel ofte litt "smale" i tankegangen selv. Oftest er de presset med høyt trykk gjennom et sosialdemokratisk utdanningsfilter for å komme ut på andre siden som 110% politisk korrekte. Det største problemet for "innovasjon", (fornyende prosesser) i norge er antagelig den altomfattende statsbærende AP-sosialismen som har preget norge mer og mer siden krigen. Den preger samfunnet på en slik måte at folk ikke lenger ser skogen for bare trær. I disse ideologens verden kan "verdiskapning" være synonymt med å kreve tyve tusen kroner i gebyr for å motta en søknad de på forhånd visste de ville si nei til. Mens du har påtatt deg oppgaven med å forklare overfor andre hva som er problemet for innovasjon. Det var det å være litt smal i tankegangen, da.
cornix Skrevet 13. mars 2012 Skrevet 13. mars 2012 Mens du har påtatt deg oppgaven med å forklare overfor andre hva som er problemet for innovasjon. Det var det å være litt smal i tankegangen, da. Man trenger så visst ikke være særlig smal i tankegangen for se dette problemet
Gjest Skrevet 14. mars 2012 Skrevet 14. mars 2012 Jeg kjente med engang at dette med innovasjon har jeg lest svært lite om. Det går det jo ann å gjøre noe med, men vet ikke helt hvor jeg skal begynne. Kan dette være en grei plass å starte? http://www.innovasjonnorge.no N
Zabel Skrevet 14. mars 2012 Skrevet 14. mars 2012 Artikkelen var forøvrig tema i Dagsnytt18 i går. Siste sak, hvis jeg husker rett. Ligger ute på nett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå