Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Følgende "døgntur" har jeg tenkt på et par år:

Forutsetning: garantert fint vær.

Start ettermiddag/kveld dag 1 med togtur til Finse. Er da fremme tidlig morgen (ca 02.30 ?). Spenne på ski og legge i vei i retning Kyrkjedørsnuten og videre over Hallingskarvet via Folarskardet, Prestholtskarvet og ned til Prestholtseter og Geilo.

Da har det nok begynt å nærme seg kveld på dag 2. Siste etappe blir da å sove seg hjem ved hjelp av NSB. Når en ser at det er et kjempehøytrykk på gang, kan en kan følgelig gjøre dette f.eks som en midtuketur med kun en fridag fra jobben.

Er det noen som har prøvd denne turen og kan gi med litt info om følgende:

1) dette er en tur som bør gjøres på ski. Hva er optimalt tidspunkt (stabilt vær, lenge lyst, minst mulig bæring av ski osv)

2) hvor mange timer bør en normalt regne på skituren

3) utstyr. Er det så bratt ned til Folarskardet / Lordehytta at det vil kunne være behov for isøks etc ?

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.