Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hej! Min fjellpulken transporter er blevet vældig slidt underneden efter mye brug af den på dårlig underlag. Jeg spekulerede på, om det er muligt at "slibe" bunden med f.eks. sandpapir? Eller på anden måde gøre bunden glat igen? 

Skrevet

Fjellpulken er av glassfiberarmeret polyester med en gelcoat ytterst, så den kan benhandles som "glassfiberbåt" Du kan sjekke/google fx reparasjon av gelcoat.

lettest er formentlig å slipe noe på langs! og kanskje male med bengalakk - noen har gjort dette her på FF. Du kan sikkert finne på ovenstående link.

Elgen

Skrevet (endret)
elgen skrev (21 timer siden):

Fjellpulken er av glassfiberarmeret polyester med en gelcoat ytterst, så den kan benhandles som "glassfiberbåt" Du kan sjekke/google fx reparasjon av gelcoat.

lettest er formentlig å slipe noe på langs! og kanskje male med bengalakk - noen har gjort dette her på FF. Du kan sikkert finne på ovenstående link.

Elgen

Fjellpulken vanlige pulker og Transporter er _ikke_ det samme.... Transporter er et plastbrett.

Mitt Transporter-brett er også temmelig slitt med store riper i etter møter med snøløse områder. Som en siste effort før jeg pakket den bort i boden sist sesong pusset jeg ned de værste flengene og la på litt swix blå glider. Jeg aner ikke om dette sitter noe særlig på eller om det forsvinner med en gang. Om det fungerer og den glir bedre med det over lang nok tid så er den en ganske enkel fiks.

Endret av sneakyowl
  • Liker 2
Skrevet

Beklager, at jeg var for hurtig på avtrekker'n! Har selv Paris vaskebalje-plast-pulk. Store riper ville jeg fikse på samme måte som skisåle på alpinski dvs smelte litt Cofix hetter det vist? likner på smeltelimstift- ned i ripen, så bruke zikling til å glatte og fjerne "små hår" og til slutt gi noe glider voks. Altså stort sett som på ski.

Jeg merker ganske stor forskjell etter gliding, som selvsagt ikke holder så veldig lenge. Quck fix er spraye med silkionespray som under ungenes akebrett! Holder meget kort tid!

Elgen

Skrevet

Det er mye å vinne på å slipe brettet. Jeg har også en Pariser, og har slipt den et par ganger. Det glir merkbart bedre. Først med stålsikling for å ta alle tråder og småkanter som har reist seg. Deretter med sandpapir, begge deler i lengderetningen. Mener å ha brukt 120-korning først, og så 240.

Brettet kan glides, men ikke varmes inn. Det holder å korke inn glideren. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.